Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci CHP ile problemimiz var

Başbakan olarak ilk kez bütçesini savunan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu sırada, 14 yaşındaki oğlunun nasıl sigortalı yapıldığını açıklamasını istedi

Giriş Tarihi: 11.12.2014
Darbeci CHP ile problemimiz var
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bütçe görüşmeleri sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu sırada oğlunu sigortalı yaptırdığını belirterek, "14 yaşındaki çocuğun nasıl sigortalı olduğunu açıklayın" dedi. 2015 Mali Yılı Bütçe görüşmelerinde konuşan Başbakan Davutoğlu şunları söyledi:
* PARALEL YAPIYA MESAJ: Siyaset üzerindeki bütün vesayet odaklarını; ister darbe geleneğinden gelen, isterse postmodern ya da başka adlarla paralel yapılarla gelen bütün vesayet odaklarını kaldırdık, kaldırmaya kararlıyız. Bir daha gücünü milletten alan ve bu TBMM'de temsil edilen milli iradenin yerine kimse başka bir güç ikame edemeyecek.
* 14 YAŞINDAKİ OĞLUNU SİGORTALADI: Bütün Bakanlar Kurulu'na 'sizin çocuklarınızın iş problemi yok' dediniz. Bizim çocuklarımız haksız bir şekilde istihdam ediliyor. Öyle mi? Benim çocuklarım da akrabalarım da meydanda. Size bir belge göstereceğim. 14 yaşında ilk öğretim son sınıf öğrencisi. Bir şirkette işe giriyor. İşe giriş tarihi 1 Mart 1997, işten çıkış tarihi 1 Mayıs 1997. O günlerde emeklilik yaşı ile ilgili bir düzenleme var. 14 yaşındaki çocuğunuzu işe alıyorsunuz. Sigortalı yapıyorsunuz, çocuk okuldayken işte çalışıyor görünüyor. Sonra da çıkartıyorsunuz. 14 yaşındaki çocuğun nasıl sigortalı olduğunu açıklayın.
* ÇOCUKLARINIZDAN ÖZÜR DİLİYORUM: Eğer bana dönüp ailemle ilgili bir şey söylersen cevabını alırsın. Kim yaparsa yapsın... Azime Aslı Kılıçdaroğlu; Doğum tarihi 1976. 19 Yaşında. 1 Nisan 1995'te işe giriyor, 30 Nisan'da işi bırakıyor. Sizin döneminizde. Sayın Zeynep Kılıçdaroğlu... Hepsinden özür diliyorum. Çocuklarınızın bir kabahati yok. Kabahat size ait. Ama söylemek zorunda bıraktınız. Eğer siyasete seviye getireceksek aileleri bunun dışında tutalım.
* ÇÖZÜLME SÜRECİ DEĞİL: Çanakkale'de yan yana duran o ecdadın torunları arasına Kürt, Türk, Alevi, Sünni ayrımı sokmadık, sokulmasına da izin vermeyeceğiz. Bizim için çözüm süreci çözülme süreci değil. Aksine bütün fertlerin kaynaşma süreci.
* MAHALENİZDEN ÇIKIN: Buradan muhalefet liderlerimize ve muhalefet partilerimize çağrıda bulunuyorum: Hepimiz mahallelerimizden çıkalım. Kimse kendi mahallesinin sığınağında rahat bir dünyada yaşamasın, çıksın mahallesinden, köyünden, kasabasından ve başka mahallelere girsin.
* ARTIK TÜRKİYELİ OLUN: HDP'ye de aynı çağrıda bulunuyorum: Artık Türkiyeli olun. Türkiyeli partisi olmak bir meziyettir. Her yerde konuşalım, bir mahallede, bir bölgede değil...

CHP'YE: SİZ DE DARBECİSİNİZ
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na izledikleri Suriye ve Mısır politikaları nedeniyle de eleştiriler yönelten Davutoğlu şöyle konuştu: "Komşularla sıkıntımız var' deniliyor ya... Kiminle sıkıntımız var biliyor musunuz Sayın Kılıçdaroğlu? İşte gördüğünüz o küçücük kızı buraya gönderen Beşar Esad'la sıkıntımız var. O bahsettiğiniz o küçücük kız var ya sizin sözünüzü dinleyip kapımızı onlara kapatsaydık şu anda yaşamıyor olacaktı. Halep'in üzerine bombalar yağarken Türkmenler katledilirken, Kürtler katledilirken.... Heyet gönderdiniz elini sıktınız Beşar Esad'ın. Biz onlarla problemliyiz. Nerede zalim varsa onunla problemliyiz. Bu bizim için onurdur. Bizim Mısır halkı ile problemimiz yok. Ama darbecilerle problemimiz var. Sizlerle problemimiz olduğu gibi. Siz de darbecisiniz. Sizlerle problemimiz olduğu gibi." Davutoğlu, "Siz de darbecisiniz" ifadesini kullanınca Kılıçdaroğlu başta olmak üzere CHP'li milletvekilleri büyük tepki gösterdi. Neden darbeci dediğini açıklayan Davutoğlu, kendilerinin Mısır'da darbe karşıtı olduklarını ifade ederek, "Siz darbenin yapıldığı dönemde heyet gönderdiniz, kast ettiğim budur" dedi.

Zübeyde YALÇIN-Evrin GÜVENDİK-Uğur BECERİKLİ-Tarık IŞIK-Hazal ATEŞ-Ali EKEYILMAZ-Mehmet ACAR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci CHP ile problemimiz var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN