'dan ilk açıklama

CHP' den ihraç edilen , "Tamamen hukuk dışı süreçle bugün ihraç edildim" dedi. Tazminat davası açacağını söyleyen Batum, Kemal Kılıçdaroğlu'na resmen savaş açtı.

Giriş Tarihi: 11.12.2014 16:38 Güncelleme Tarihi: 11.12.2014 17:30
Süheyl Batum'dan ilk açıklama
CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), Eskişehir Milletvekili 'un, oy çokluğuyla partiden ihracı yönünde karar aldı. Meclisteki makamında basın toplantısı düzenleyen Süheyl Batum, hukuk dışı ihraç edildiğini söyledi.

Süheyl Batum, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları Bülent Tezcan ve Enis Berberoğlu'nun kendisine kumpas kurduğunu iddia etti. Batum, "Hukuk dışı bir süreçle ihraç edildim. Bu kararın iptali için mahkemeye gideceğim." dedi ve ekledi: "Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da dahil tüm MYK üyelerine tazminat davası açacağım."

"MAHKEME KARARINI YÜZLERİNE ÇARPACAĞIM"

Batum, ihraç kararına itiraz etmenin dışında, bu süreçte kendisi hakkında kamuoyunda "algı operasyonu" yürüten bu isimlerden de davacı olacağını ve alacağı mahkeme kararını MYK üyelerinin yüzüne çarpacağını söyledi.


"İSTİFALAR SÜRECEK" DEMİŞTİ

CHP MYK'da Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'un kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevkine karar verilmişti. Gerekçe olarak ise Emine Ülker Tarhan'ın istifasından sonra, Batum'un, 'İstifalar sürecek' şeklindeki açıklaması gösterilmişti.

KILIÇDAROĞLU DÖNEMİNDE BİR İLK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu döneminde ilk kez bir milletvekili kesin ihraç talebiyle yüksek Disiplin Kurulu'na gönderilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süheyl Batum'dan ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN