Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım açıkladı: Erdoğan Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2015'ten itibaren kabineye başkanlık edeceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 11.12.2014 13:26 Güncelleme Tarihi: 11.12.2014 16:25
Yıldırım açıkladı: Erdoğan Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2015'te kabineye başkanlık etmeye başlayacağını açıkladı.

Binali Yıldırım'ın konuşmasından önemli satır başları

"BAŞKANLIK EDECEK"

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi sadece cumhurbaşkanının onayı ile yürürlüğe giren kararlardır ama o kararların da anayasaya uygun olması lazım. Cumhurbaşkanlığı altındaki ofislerin nasıl çalışacağını, hangi görev ve yetkilere sahip olacağını anlatan bir kararname.İhtiyaç olursa zaten Sayın Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu'nu topluyor. Nitekim yeni senede bu uygulamaya da başlayacak.

'BUNU GÜNDEME GETİRMEK BİLE AYIPTIR'

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyeti ile ilgili eleştirilere de cevap veren Yıldırım, "Binlerce hastane, havaalanı yaptık. Marmaray yaptık, 3.Köprü'yü yapıyoruz. Dedik ki Türkiye büyük ülke. Bu ülkenin büyüklüğüne yakışır bir yer olsun. Bunu yapmak ayıp mı? Şahsi bir iş de değil. Burada bir dönem sayın cumhurbaşkanımız görev yapacak. İlerde başkası görev yapacak. Bu saray denen yer Karadeniz Otoyolu'nun Sinop ile Samsun arasındaki 50 km'lik bölümünün maliyetinin 3'te biridir. 50 kilometrelik maliyeti kadar yer yapmışız. Bunu gündeme getirmek bile ayıptır. Bu tartışmanın anlamlı olduğunu düşünmüyoruz" açıklamasında bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım açıkladı: Erdoğan Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN