TÜRGEV'den çifte dava!

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarını yargıya taşıdı.

Giriş Tarihi: 12.12.2014 09:23 Güncelleme Tarihi: 12.12.2014 09:26
TÜRGEV'den çifte dava!
TÜRGEV adına İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne iki ayrı dilekçe sunan avukatlar Selma Yıldız ve Osman Bozkurt, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den 100'er bin liralık manevi tazminat talebinde bulundu.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL HAKARET

Dilekçede, Devlet Bahçeli'nin Ankara Arena Spor Salonu'ndaki bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmaların vakfın onur, şeref ve saygınlığına tahkir niteliğinde olduğu belirtildi. Bahçeli'nin konuşmasının eleştiri ve yorum sınırları içinde değerlendirilemeyeceğinin ifade edildiği dilekçede, bu açıklamalarla vakfın manevi olarak yıpranmasına sebebiyet verildiği anlatıldı. Bahçeli'nin vakfı kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırdığına dikkat çekilen dilekçede "Bahçeli'nin kullandığı ifadeler düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez" denildi. Kılıçdaroğlu için sunulan dilekçede ise CHP liderinin, TÜRGEV'in kendisi hakkında açtığı davaları soran gazetecilere yaptığı açıklamalarda vakfa hakaret ettiği belirtildi. Kılıçdaroğlu'nun vakıf hakkında gerçeklikle ilgisi olmayan, hakaret ve iftira içeren, hiçbir şekilde eleştiri ve yorum sınırları çerçevesinde değerlendirilemeyecek sözler sarf ettiği anlatıldı. Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRGEV'den çifte dava!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN