Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Paralel Yapı, ikinci Gezi çıksın istiyor'

Giriş Tarihi: 14.12.2014
'Paralel Yapı, ikinci Gezi çıksın istiyor'
AHaber'de yayımlanan Deşifre'ye konuk olan eski cemaat ağabeyi Ahmet Sarıtaş, emekli polis Mehmet Arif Sabaz ve Çorlu Sosyal Hizmetler Huzurevi Müdiresi Ebru Usta, Paralel Yapı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sarıtaş, yapının Gezi olaylarının tekrar yaşanmasını istediğini aktardı. İşte özetle programda anlatılarlar:
Ahmet Sarıtaş: Bakıyorum bunlar hala bela okuyor. Bitmişsin artık. Bu kadar insanı tahrik ettiriyorsun, sokağa döktürüyorsun. Çağlayan Adliyesi'nde, Zaman gazetesi önünde protestolar düzenliyorsun. Yani bunlar istiyorlar ki ikinci bir Gezi olsun. Zamanında yurtlarda ben çok gözetim yaptığım için biliyorum. Ağabeylik-ablalık yaparak kendilerine çekerler. Annesi babası olmayan çocuklar bunlar için çok büyük bir sermaye.
Ebru Usta: Paralel Yapı, Çorlu'da beni kendine engel olacak biri görüp fişledi. Oysa ben sadece işimi yapıyordum. Düğünümde bana dönemin başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telgraf çekmesi onları rahatsız etti. Ne acıdır ki sorgu odalarında benim düğün videolarım izletildi. Düğüne gelenler işten çıkarıldı, sürgün edildi. "Haram lokma yemedik" diyorlar ya, devletin koruması altına alınan yaşlının yemeğine konulan eti aldılar.
Mehmet Arif Sabaz: Yurt Atayün ve 20 emniyet memuru, benim yakaladığım teröristi kendileri de yakalamış gibi tutanak tutarak, birer maaş taltifi ceplerine koydu. Haram olsun. Bunların yatacak yeri yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel Yapı, ikinci Gezi çıksın istiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN