Bir numaralı şüpheli Gülen'e kırmızı bülten

Giriş Tarihi: 15.12.2014 10:56 Güncelleme Tarihi: 15.12.2014 12:19
Bir numaralı şüpheli Gülen'e kırmızı bülten

Paralel Yapı'ya darbe... Derin örgütün Emniyet-medya ortaklığına yönelik operasyonda, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı gözaltına alındı. Bir numara Gülen için kırmızı bülten istenecek.

Hükümeti devirmek için devlet içinde yuvalanan Paralel Yapı'nın medya ayağına operasyon...İstanbul merkezli 13 ilde 46 adrese baskın yapıldı. Aralarında Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da olduğu 37 kişi için gözaltı kararı çıktı. İlk etapta 27 kişi gözaltına alındı. Fethullah Gülen tüm ağa talmat verdiği için 1'inci şüpheli olarak dosyada yer aldı.

AÇIKLAMADA YER ALMADI

Yurtdışında yaşadığı için Gülen hakkında arama ve gözaltı kararı çıkarılmadı. Soruşturmanın ilerleyen süreçlerinde Gülen için Interpol'den kırmızı bülten talep edilecek. Operasyonla ilgili İstanbul Başsavcılığı'nın açıklamasında bu nedenle Gülen'in adı yer almadı.

Operasyon sosyal medyayı salladı

SUÇLAMA: DEVLETİ ELE GEÇİRME

Soruşturmada listenin 1 ve 2'nci sırasında Karaca ile Dumanlı yer aldı. Şüphelilere, 'Türkiye Cumhuriyeti devletinin egemenliğini ele geçirmek amacıyla baskı ve tehditle örgütsel yapı oluşturmak bu yapılanma altında iftira, kişi hürriyetinden yoksun kılma, belgede sahtecilik' suçlaması yöneltildi.

TAŞHİYECİLER'E TEZGAH

Zanlılar, Mehmet Doğan liderliğindeki Taşhiyeciler adlı Nurcu cemaate yönelik sahte delillerle kumpas operasyonu gerçekleştirmekle suçlanıyor.

'MAKUL ŞÜPHE' UYGULANDI

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nda görevli Savcı Hasan Yılmaz'ın yürüttüğü soruşturmada süphelilere, 'makul şüphe' maddesi uygulandı.

'Gözaltılar gazetecilik faaliyeti nedeniyle değil'
KARGAŞAYLA OYALAMA TAKTİĞİ

Paralel Yapı'ya yönelik son operasyonda da 'oyalama' ve 'şov' taktiği yapıldı. Zaman gazetesi önünde toplanan grup, sabah gazete merkezine Ekrem Dumanlı'yla ilgili yakalama kararıyla gelen polislere direndi, kargaşa çıkardı.

O VEKİLLERDEN DESTEK

Milletvekili İdris Bal ile Hakan Şükür, gözaltına alınanlara destek için Yenibosna'daki Zaman Gazetesi'ne geldi.Ekrem Dumanlı'ın unutmak istediği manşetler


GÜLEN'İ İLK KEZ AÇIĞA DÜŞÜREN OPERASYON: TAŞHİYECİLER

EKREM DUMANLI HAKKINDA GÖZALTI KARARI

SAMANYOLU GRUBU BAŞKANI HİDAYET KARACA GÖZALTINDA

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

BAŞSAVCI'NDAN OPERASYON AÇIKLAMASI- TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir numaralı şüpheli Gülen'e kırmızı bülten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN