Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş da Bahçeli gibi hesap yaptı

Giriş Tarihi: 15.12.2014 13:55
Demirtaş da Bahçeli gibi hesap yaptı

Selahattin Demirtaş, HDP'ye oy veren herkesin bir oy daha bulması durumunda oy oranının yüzde 20'leri bulacağını belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin 2015 seçimlerine "parti olarak katılacağını" açıklamasını bir kez daha yineledi. HDP'ye oy verenleri göreve çağıran Demirtaş "Herkes 1 oy bulsa yüzde 20'yi aşarız" dedi.

Selahattin Demirtaş dün, Almanya'nın Frankfurt kentinde faaliyet gösteren Mezopotamya Kültür Merkezi ve Halkevleri'nin düzenlediği "Şengal'den Kobane'ye Halkların Dayanışma Toplantısı"nda yaptığı açıklamada, 2015 genel seçimlerinde parti olarak yüzde 10 seçim barajını aşacaklarını söyledi.

"HERKES BİR OY DAHA BULSA..."


Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, yüzde 9,9'luk bir oy alarak Türkiye genelinde halkın HDP'ye olan ilgilisini gördüklerini belirten Demirtaş, HDP'ye oy veren herkesin bir oy daha bulması durumunda oy oranlarının yüzde 20'leri bulacağını söyledi.

"HDP TÜRKİYE'NİN PARTİSİDİR"


İlk kez parti olarak halkın karşısına çıktıklarını da ifade eden Demirtaş, "HDP, Türkiye'nin partisidir, Karadeniz'den Trakya'ya kadar her bölgeden çok olumlu tepkiler alıyoruz. 2015 seçimlerinden de büyük bir başarıyla çıkacağız" dedi.

HDP, SEÇİMLERE PARTİ OLARAK GİRECEK


Demirtaş, HDP'nin yüzde 10 barajına rağmen seçimlere parti olarak gireceğini, iki gün önce de katıldığı bir TV programında açıklamıştı. Demirtaş, "Yüzde 10 barajı rahat aşılacak. Önce kendimiz, kafamızdaki barajı aşarsak" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş da Bahçeli gibi hesap yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN