Kaplan konuştu: Geç bile kalındı

Giriş Tarihi: 15.12.2014 10:37 Güncelleme Tarihi: 15.12.2014 12:21
Kaplan konuştu: Geç bile kalındı

Paralel Örgüt tarafından haksız ve hukuksuz bir şekilde Tahşiye grubuna yönelik yapılan operasyon sonrasında 16 ay hapishanede yatan yazar Mustafa Kaplan ilk kez konuştu.

Operasyon sosyal medyayı salladı
FETULLAH GÜLEN BİZİ BİZZAT HEDEF YAPMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dün Paralel Yapı'ya yönelik yapılan operasyonu değerlendiren Mustafa Kaplan; "Tahşiye ve Rahle yayınevlerimiz ile ilgili paralel yapının yayın organlarında aleyhimize yayınlar yapıldı. Samanyolu'nda yayınlanan Tek Türkiye dizisinde bizzat yayınevimizin ismi verildi. Fetullah Gülen bizzat kendi konuşmalarında yayınevlerimizin ismini vererek bizi hedef yaptı. Bizi itibarsızlaştırdılar. Bunların üzerine Paralel Yapı'nın emniyet ayağı harekete geçerek, bizi hiçbir hukuki delil olmadan, haksız ve hukuksuz bir şekilde hapishaneye attı" dedi.

'Gözaltılar gazetecilik faaliyeti nedeniyle değil'

16 AY SORGUSUZ SUALSİZ HAPİSHANEDE YATTIM

Fetullah Gülen grubunun, planlı ve programlı bir örgüt olduğunu ifade eden Kaplan; "Tahşiye yayınevinde ortağım olan birisinin kayınbiraderi olan Turgut Yıldırım'ın misafirhane olarak kullandığı yere polisler tarafından bomba konuldu. Mahkemede, bombanın üzerinde polislerin parmak izinin olduğu ortaya çıktı. Mahkeme tutanağında da bunlar yazılıdır. Bunlara rağmen 16 ay sorgusuz sualsiz hapishanede yattım" diye konuştu.

Ekrem Dumanlı'ın unutmak istediği manşetler

DEVLETE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Paralel Yapı'ya yönelik operasyondan dolayı devlete teşekkür eden Kaplan; "Geç kalınmış bir operasyondu. Devlete teşekkür ediyorum. Çok iyi oldu. Ellerine sağlık. Hukukun hâkim edilmesi lazım. Bu çeteler yüzünden şerefimizle yaşayamayacak mıyız?" şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeni Akit

GÜLEN'İ İLK KEZ AÇIĞA DÜŞÜREN OPERASYON: TAŞHİYECİLER

EKREM DUMANLI HAKKINDA GÖZALTI KARARI

SAMANYOLU GRUBU BAŞKANI HİDAYET KARACA GÖZALTINDA

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

BAŞSAVCI'NDAN OPERASYON AÇIKLAMASI- TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaplan konuştu: Geç bile kalındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN