Balyoz'a delil CD'ler sahte çıktı

nda paralel kumpası ortaya çıkaran ilk belge açıklandı. Davaya delil olarak gösterilen 11 ve 17 nolu CD'ler bilirkişi raporuna göre sahte

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Balyoz'a delil CD'ler sahte çıktı
Yeniden görülen nda, davaya konu olan 11 ve 17 Nolu CD'lerin bilirkişi incelemesi tamamlandı. Rapora göre CD'lerin üzerindeki el yazısı gibi görülen yazıların bir makine vasıtası ile yazıldığı ortaya çıktı. Yargıtay'ın bozduğu ilk davada İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nden birçok kez 11 ve 17 numaralı CD'ler üzerindeki yazılarla ilgili bilirkişi incelemesi talep edilmiş ancak reddedilmişti. Yargılamanın yenilenmesi kararı sonrasında Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi sanıkların talebi üzerine 11 ve 17 numaralı CD'ler üzerindeki el yazılarını el yazısı ve imza inceleme uzmanı Prof. Dr. Salih Cengiz'e inceletti. Cengiz, verdiği raporda davaya konu olan 11 ve 17 No'lu CD'lerin üzerine el yazılarıyla yazılmış görünen "Or.K.na" ve "K.özel" ibarelerinin bir makine vasıtası ile yazıldığını, el yazısı olmadığı yönünde kanaat belirtti. Mahkeme bu yazılara konu olan harflerin Süha Tanyeri'nin not defterindeki yazılar ile mukayese edilmediği için bilirkişiden ek rapor istedi. Kumpasın en büyük kanıtlarından biri olan Tanyeri'nin elinden çıktığı iddia edilen yazının CD'lere makine aracılığıyla yazıldığı resmen belgelenmiş oldu. Raporla mahkemenin istediği bilirkişi raporu sanıkların lehine olmuş oldu. Balyoz davasına dayanak oluşturan iki CD üzerindeki yazıları inceleyen sanıkların isteği üzerine inceleyen Yrd. Doç. Dr. Jale Bafra ve ABD'li Grant Sperry yazılarınmakine ile Sanık Süha Tanyeri'nin yine Mehmet Baransu tarafından savcılığa teslim edilen el yazısı notlarından kopyalandığı tespiti yapılmıştı. Avukat Celal Ülgen, "Biz başından beri bunu söyledik. Bu bilirkişi raporu kumpasın ilk raporu niteliğinde" dedi.

TAHŞİYECİLER KİMDİR? NİYE OPERASYON YAPILMIŞTIMEHMET NURİ TURAN: 'GÜLEN BİZİ HEDEF GÖSTERDİ Paralel devletin çekilmiş en net fotoğrafı Paralel yapı operasyonu sosyal medyayı salladı Nuh Gönültaş hakkındaki gözaltı kararının gerekçesi Savcı'dan Ahmet Şık'a faşizan dersi Davutoğlu'ndan flaş operasyon açıklaması!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balyoz'a delil CD'ler sahte çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN