Paralel ittifak korosu

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Paralel ittifak korosu
Paralel ittifak korosu, Ergenekon, Balyoz ve askeri casusluk davalarında haksızlığa uğrayan, yıllarca hapis yatıp adalet arayan mağdurların yüreğini sızlattı. Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davaları sırasında sanıkların mağduriyetlerini yıllarca sayfalarına taşıyan Aydın Doğan medyası ile sol basın, 14 Aralık operasyonu söz konusu olunca çark etti. Paralel yapının Tahşiye grubuna kurduğu çirkin kumpası görmezden gelen gazeteler, tezgahın içinde yer alan Zaman gazetesini mağdur gösterme yarışına girdiler. 28 Şubat sürecinde ve AK Parti iktidarları döneminde hep darbecilerin yanında saf tutan Aydın Doğan medyası, 17-25 Aralık darbe girişiminden bu yana, Paralel örgütün sözcülüğünü yapıyor. Doğan'ın medya organları, son operasyonda yine Fethullah Gülen örgütünün yanında yer almayı tercih etti. Doğan'ın Hürriyet gazetesi dün, Paralel örgütün basın merkezi Zaman'ın başındaki Ekrem Dumanlı'nın gözaltı şovunu, mağduriyet gibi okuyucuya sundu. Haberi, "Ekrem Dumanlı önce manşeti attı, sonra teslim oldu" diye veren Hürriyet'in bu tavrı, Ergenekon, Balyoz ve askeri casusluk davalarında haksızlığa uğrayan, yıllarca hapis yatıp adalet arayan mağdurların yüreğini sızlattı. Paralel örgütün komplo operasyonları sırasında Hürriyet'in baş yazarı olan ve operasyonların karşısına dikilen CHP milletvekili Oktay Ekşi'nin, Zaman'a giderek Ekrem Dumanlı'ya sevgi gösterisinde bulunması da büyük tepki topladı.

CUMHURİYET Mİ, ZAMAN MI?

Cumhuriyet gazetesinin dünkü nüshasını okuyanlar, "Susturma baskını" manşetini görünce, bir an Zaman gazetesini okuyormuş hissine kapıldılar. Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk soruşturmalarında mağdur edilen subayların sözcülüğünü yapan Cumhuriyet, Ekrem Dumanlı ile kumpas ekibinin gözaltına alınmasını, basının susturulma girişimi olarak okuyucusuna duyurdu. Gazete binasının, Paralel örgütün komplosuyla bombalanmasını da görmezden gelen Cumhuriyet'in bu tavrı, Ergenekon mağdurlarının büyük eleştirilerine neden oldu. Ergenekon Süreci'nde paralel örgütün kumpas kurduğu TSK mensuplarını sahte ihbar mektuplarıyla cezaevine attıran Taraf, dün mesnetsiz manşetlerinden birini daha attı. Her zamanki gibi Fethullah Gülen örgütünün tetikçiliğini yaptı.

ÖRGÜT BÜLTENİ 'ZAMAN'
Paralel Medyanın 1 numarası ZAMAN Gazetesi güne çift manşetle başladı ve ilk sayfasını kararttı. 28 Şubat'ta darbeyle yıkılan Refah-Yol Hükümetinin ardından asker baskısıyla kurdurulan AnaSol-M hükümetine "Hayırlı olsun" manşeti atan demokrasi düşmanı Zaman, dün "Demokrasinin kara günü" manşetini attı. Gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık gözaltına alınınca "Gözaltıların gazetecilikle ilgisi yok. Açıklanamayacak deliller var. Bu mu gazetecilik" manşetleri atan Zaman, son günlerde yaptığı yayımlarla bir zamanlar mağdur ettiği insanlardan destek almaya çalışıyor. Fethullah Gülen örgütünün diğer gazeteleri Bugün ve Millet de dün, mağduriyet edebiyatı yaparak, hükümet karşıtı çevrelerden destek bulma zemini aradı.

TAHŞİYECİLER KİMDİR? NİYE OPERASYON YAPILMIŞTIMEHMET NURİ TURAN: 'GÜLEN BİZİ HEDEF GÖSTERDİ Paralel devletin çekilmiş en net fotoğrafı Paralel yapı operasyonu sosyal medyayı salladı Nuh Gönültaş hakkındaki gözaltı kararının gerekçesi Savcı'dan Ahmet Şık'a faşizan dersi Davutoğlu'ndan flaş operasyon açıklaması!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel ittifak korosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN