Yakup Köse gözaltına alındı

Gazeteci Yakup Köse'nin gözaltına alındığı öğrenildi. Dosyası Yargıtay'da olan Köse'nin yeni HSYK tarafından Yargıtay'a 144 üyenin atandığı gün gözaltına alınması dikkat çekici bulundu

Giriş Tarihi: 16.12.2014 02:17 Güncelleme Tarihi: 16.12.2014 09:55
Yakup Köse gözaltına alındı
Köse'nin evine gittiği sırada bulunduğu otobüse operasyon yapıldığı belirtildi. Köse, Arnavutköy Taşoluk Karakolu'na götürüldü.

OKURLARINA NOT

Dün gece gözaltına alınan Yakup Köse avukatlı Müşir Deliduman aracılığıyla okurlarına not ulaştırdı. Sabah'a açıklama yapan Deliduman Köse'nin hala Arnavutköy Polis Karakolu'nda olduğunu ve tutuklanmasından endişe ettiğini söyledi.

Dosyası Yargıtay'da olan Köse'nin tam da Yargıtay'a yeni HSYK tarafından 144 üyenin atandığı gün gözaltına alınması dikkat çekici bulundu


Yakup Köse polisler tarafından gözaltına alınmadan önce ise sosyal medyada böyle yorumlarda bulunmuştu:

YAKUP KÖSE KİMDİR?


28 Şubat döneminde daha 14 yaşındayken katıldığı bir eylemden dolayı tutuklanmış ve 10 yıl hapis yatmıştı.

Kamuoyu, Yakup Köse'yi 28 Şubat döneminde tanıdı. Daha 14 yaşında, imam hatip lisesinde ortaokul öğrencisiyken, 1996'da katıldığı bir eylemden sonra tutuklanarak cezaevine konuldu. İBDA-C üyesi olduğu iddiasıyla 18 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yaklaşık 10 yıl hapis cezası yattıktan tahliye oldu. Ancak cezaevindeyken, yapılan "Noel Baba" operasyonu sırasında, görevlilere direndiği iddiasıyla yeniden yargılandı. Aldığı 7 yıl hapis cezası geçtiğimiz yıl aralık ayında Yargıtay tarafından onandı. Yargıtay'ın onama kararından sonra Köse hattında yakalama kararı çıkarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakup Köse gözaltına alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN