İkiyüzlü AB'den çifte standart

Giriş Tarihi: 17.12.2014
İkiyüzlü AB'den çifte standart
ihanet çetesi, Türkiye'deki siyasi gelişmeleri, işlerine geldiği gibi, an be an Avrupa Birliği'ne ve Amerika'ya ispiyonluyor. Batı'ya Türkiye'yi karalamaya yönelik malzeme yağdıran Paralel örgüt, 14 Aralık'ta da boş durmadı. Türkiye aleyhtarı iftira kampanyaları, AB'de ve Avrupa basınında da yankı buldu. Gazete ve internet sitelerini kapatmaktan çekinmeyen AB ülkeleri, kendi yaptıklarını unutup, masum insanlara tuzak kuran Paralel çeteyi çökertmek için yapılan operasyonu basın özgürlüğüne darbe olarak yorumladı.
168 YILLIK GAZETE KAPANDI: İngiltere'yi sarsan dinleme skandallarından biri, 2011'de 168 yıllık News of the World gazetesinin kapatılmasıyla sonuçlandı. Gazete yönetiminin ve bazı muhabirlerin, devlet yetkililerini yasadışı yollardan dinledikleri ortaya çıkınca, Rupert Murdoch, 20 Temmuz 2011'de gazetenin yayımını durdurdu. O dönemde İngiltere'deki tartışmalar, gizli devlet sırlarının korunmasının gerekliliği ve gazetecilerin görevlerinin sınırlarını bilmeleri noktasında yaşanmıştı.
THE GUARDIAN'A BASKI: İngiltere'nin en saygın gazetelerinden The Guardian'ın, ABD'nin ulusal güvenlik ajansı NSA'in eski çalışanı Edward Snowden'ın sızdırdığı belgelerin yayımlanması sürecinde yaşadığı baskı da henüz akıllardan çıkmadı. İngiliz istihbaratıçıları gazeteye gelerek editörlere ve yöneticilere baskı uygulamış, yaşananlar daha sonra gazetenin genel yayın yönetmeni tarafından kamuoyuna açıklanmıştı.
ABD'DE IRKÇILIK: Siyahi gençlerin ardı ardına öldürülmesinin ve tırmanan ırkçılığın yarattığı gerginliğin henüz sona ermediği ABD'den Türkiye'ye hukuka uyma çağrıları gelmesi, ironik olarak değerlendirildi. ABD'li yetkililerin, yaşanan sürecin tamamen hukuka uygun ve mahkeme kararlarıyla belirlenmiş bir çerçevede ilerlediğini göz önüne almamaları dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkiyüzlü AB'den çifte standart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN