Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Paralel Yapı, dış güçlerin taşeronu'

Giriş Tarihi: 18.12.2014
'Paralel Yapı, dış güçlerin taşeronu'
Paralel Yapı'nın "Tahşiyeciler" adı altında 2009 ve 2010'da yaptığı operasyonlar sonucu, 16 ay cezaevinde yatan Mustafa Kaplan, aHaber'e önemli açıklamalarda bulundu. Örgütün kurduğu kumpası anlatan Kaplan, şunları söyledi:
Kendilerini başlangıçta Bediüzzaman Hazretlerine izafe eden, hatta arkasına aldığı yerli ve yabancı destekler ile kendisini Bediüzzaman'ın yerine oturtan bir zat, Bediüzzaman'ın kitaplarını tahrif ediyor, asli istikametinden başka manalara çeviriyor. 1400 senelik İslam yorumunun dışına çıkıp kafasına göre bir İslam, bir Nurculuk modeli meydana getiriyor. Bize ilmen mukavele edemeyenler, gerçekten ilmin dışında olduklarını kendileri çok iyi bilen insanlar çöreklendikleri devlet mekanizması ile cevap verdiler.
Benim kastım bütün dünyayı idare eden bir üst akıldır. Bunlar taşerondur. Bunlarda bunu yapacak akıl yok, bu zeka yok. Dünyayı idare edecek bir güçtür ki bu planları yapıyor.

'BİZE YAPTIKLARI YARGISIZ İNFAZ'
Sayın Erdoğan kendisini ortaya koyarak şu harekatı başlatmasaydı, bu ülkede yapılacak bir şey kalmamıştı. Ne zaman ülkede bir sağduyu meydana geldi, bu harekata karşı sesler yükselmeye başladı, bize güven geldi.
Bir Müslüman kardeşine tuzak kurmaz. Onların uyanması lazımdır, yeter artık. Kuran'a dönün, bu ülkenin menfaatlerine dönün. Başka ülkelerin menfaatleri için çalışan insanların güdümünden kurtulun. Başkalarının yönlendirmesi ile hareket etmeyin, yazıktır. Hem bu ülkeye, hem inancınıza zarar veriyorsunuz. Müslüman'ın fakir, fukaranın zekatını, hakkını aldınız, Kuran'ın emretmediği yerlere verdiniz, gayrimüslimlere verdiniz, yurtdışına kaçırdınız. Yeter artık, uyanın.
Şimdi basın özgürlüğü için çığlıklar atan Zaman gazetesi, 26 Ocak 2010'da, ben daha savcılıkta ifade vermemişken, "El Kaide operasyonunda yakalananlar, Ergenekon sanıkları ile bağlantılı" diye haber yaptı. Bu yargısız infaz değil mi?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Paralel Yapı, dış güçlerin taşeronu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN