Tahşiye Adana ve İzmir'de tutmadı

Avukat İnal, Tahşiye grubuna yönelik, İstanbul'un yanı sıra İzmir ve Adana'da da dava açıldığını ama beraat çıktığını söyledi

Giriş Tarihi: 18.12.2014
Tahşiye Adana ve İzmir'de tutmadı
İstanbul Başsavcılığı'nın yürüttüğü "14 Aralık Soruşturması"nın en önemli dayanağını, gözaltına alınan şüphelilerin 2010'da Tahşiye Grubu'na kumpas kurarak 122 kişi hakkında dava açılmasına sebep olmaları oluşturuyor. Bu nedenle gözler İstanbul'da devam eden Tahşiye Cemaati davasına ve 2010'daki gözaltı sürecine çevrildi. Operasyonlarda tutuklanan emekli imam Mehmet Doğan'ın avukatı Mustafa Doğan İnal, operasyonlar sonrasında tek davanın İstanbul'da açılmadığını, Tahşiye Grubu'ndan bazıları hakkında İzmir ve Adana'da da davalar açıldığını belirtti. Avukat İnal, davaların beraat kararıyla sonuçlandığını ve temyiz edilmemesi üzerine kararın kesinleştiğini söyledi. İstanbul Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılıp şimdi Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edecek olan Tahşiye davasının savcısı Kadir Altınışık'ın ise şimdi Yargıtay üyesi olması dikkat çekti. Altınışık, iddianamede suçlamayı "Anayasal düzeni değiştirmeye kalkışmak" olarak tanımlamıştı.

AVCI'YI DA SORGULAMIŞTI
Kadir Altınışık, Paralel Yapı'yı deşifre eden eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'yı Devrimci Karargâh soruşturması kapsamında sorgulamıştı. Altınışık'ın Avcı'nın ofisinde bulunduğu iddia edilen ancak daha sonra Parelel polislerin yerleştirdiği anlaşılan dinleme kasetlerini odasında incelerken çekilmiş fotoğrafı gazetelere yansımıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahşiye Adana ve İzmir'de tutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN