Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa önce aynaya baksın

Destekçilerine 'Orada olmak isterdim' mesajı gönderen Gülen'e "Elini kolunu bağlayan yok ki, gel" diye seslenen Erdoğan: Ülkeyi ihanet şebekelerine, hoca görünümlü şaklabanlara bırakmayacağız

Giriş Tarihi: 18.12.2014
Avrupa önce aynaya baksın
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 17 Aralık darbe girişiminin yıldönümünde Fethullah Gülen'e sert mesajlarla yüklendi. Erdoğan, "Gazetelerden alınan onun kendi takımı için 'onların yerinde olmak isterdim' diyor. Senin elini kolunu bağlayan yok ki, gel onların yanına" diye konuştu. Konyaİstanbul Yüksek Hızlı Tren seferlerinin başlaması dolayısı ile düzenlenen törende konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:

HÜKÜMETİ DEVİRMEYE YÖNELİK ADIM:
Geçen yıl 17 Aralık'ta yine Konya'daydım. Yargı, emniyet ve medya el ele verdiler. O gün bir operasyon başlattılar. Çok açık bir şekilde hükümeti devirmeye yönelik bir adım atılmıştı.

BOYUN EĞMEDİK:
Bizim o gün boyun eğeceğimizi, o gün darbe girişimine razı olacağımızı zannettiler. Oyunu anında fark ettik. 'Onların bir hesabı varsa, milletin de bir hesabı vardır' dedik. Allah'a hamdolsun o tuzak bozuldu. O oyun bozuldu.

DARBE TESCİLLENDİ:
Asıl niyetleri de en kısa zamanda açığa çıktı. 17 Aralık'ın hemen ardından 25 Aralık'ta planladıkları asıl tezgah polislerin bilgisayarlarından çıkartıldı. O darbe girişimi tescillendi. Her şeyi hazırlamışlar. İddialarının, iftiralarının, çirkefliklerinin nasıl sınır tanımadığını milletçe müşahede ettik. Sizler bu oyunu, bu tuzağı gördünüz. Sizler önce 30 Mart'ta sonra 10 Ağustos'ta bizim yanımızda oldunuz. Yapılan hukuksuzlukların hesabı sorulmaya başlandı.

KASETLERİN DİYETİNİ ÖDÜYORLAR:
Gerek 17 Aralık'ta, gerek bugün kimlerin yan yana durduğunu, kimlerin ittifak yaptığını, kimlerin kucaklaştığını görün. Asıl meseleyi de, asıl niyeti de o zaman anlayacaksınız. Eski, karanlık Türkiye'nin ne kadar aktörü varsa şu anda kucaklaşıyorlar. Birbirlerine methiyeler düzüyorlar. Düşman kardeşler seçimlerde birbirlerini destekliyorlar. Birbirlerine diyet ödüyorlar. Kasetlerin diyetlerini ödüyorlar. Şantaja boyun eğerek, tehditlere boyun eğerek üst aklın talimatlarına boyun eğerek birbirlerine diyet ödüyorlar.

ELİNİ KOLUNU BAĞLAYAN YOK, GEL:
Pensilvanya açıklama yapıyor; Şahsıma yönelik çok çirkin benzetmeler, beddua seansları... Şimdi daha da enteresan bir açıklama yaptı. Gazetelerden alınan onun kendi takımı için 'onların yerinde olmak isterdim' diyor. Elini kolunu bağlayan yok ki, gel onların yanına. Çoktandır sana 'gel' diyoruz zaten. Pensilvanya'da koruma altında olanlar buraya gelemez.

HOCA GÖRÜNTÜSÜ ALTINDAKİ ŞAKLABAN:
Ne zaman adaleti haykıracaksınız. Sadece susmakla kalmıyor, Türkiye'deki darbe girişimlerine destek oluyorsunuz. Bu ülkeyi maşalara asla teslim etmeyeceğiz. Bu ülkeyi uluslararası çevrelerin taşeronu olan ihanet şebekelerine, paralel devlet yapılanmalarına, hoca görüntüsü altındaki şaklabanlara asla teslim etmeyeceğiz.

'AVRUPA BİRLİĞİ AYNAYA BAKSIN'


PEŞİN HÜKÜMLER VERİYORLAR: Şimdi dünyada bazı ülkelerde özellikle AB içinde birileri çıkıyor Türkiye'de hukuk içinde yapılan bir operasyonla ilgili peşin hükümler veriyor. Geçti o günler. İstediğiniz manşeti atın, istediğiniz yalan haberi yazın, istediğiniz tweet'i atın, istediğiniz kadar Türkiye aleyhine açıklama yapın. Biz kendi istikametimizi kendimiz belirleriz.

GELİN SİZE MISIR'I SURİYE'Yİ ANLATALIM:
Türkiye'ye demokrasi dersi vereceklermiş. Bir zahmet buraya gel de Türkiye sana demokrasi dersi versin. Türkiye size Mısır'ı anlatsın. Suriye üzerinden insanlık dersi verelim. Türkiye'ye özgürlük dersi vereceklermiş. Sen önce git, AB içinde yükselen ırkçılığın İslamofobi'nin, ayrımcılığın hesabını ver. Kapattığınız gazetelerin hesabını verdiniz mi? Sabancı'yı gelip de kendi genel merkezinde öldüren o teröristi kaç kez yakaladınız, bir kapıdan soktunuz öbür kapıdan çıkardınız. Elini kolunu sallayarak dolaşıyor. Türkiye sizin günah keçiniz değil. AB olarak önce aynaya bakması, kendisini test etmesi lazım. Mısır için susanlar, 1 milyon 600 bin insanı kendi evimizde barındıran Türkiye'ye bunların hiçbirinin söyleyecek sözü yoktur. Şu ana kadar 5 milyar doları aşkın para harcadık. 'Sizin bu evsahipliğiniz unutulmaz' diyorlar. Birisi de kalkıp şu kadar destek verelim demiyor.

AB'NİN KAPIKULU DEĞİLİZ:
55 yıl önce Türkiye AB'ye üyelik başvurusunda bulundu. 10 yıl önce müzakere kararı alındı. Özellikle son 10 yıldır bizi oyalıyorlar. Oyalamanın gayreti içindeler. Biz AB'nin kapıkulu değiliz. Biz, bir millet olma şuuru içerisinde alacaklarsa alırlar, almayacaksa almasın. Bu sözlerimizden de rahatsız oluyorlar. Niye rahatsız oluyorsunuz. Uluslararası adalet diye bir şey var. Mısır'da, Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de sustunuz.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona gelişinde ayakta alkışlandı. Ayağa kalkan Kılıçdaroğlu'nun ise alkışlamadığı görüldü. Erdoğan protokolde gördüğü CHP liderine el selamı verirken Kılıçdaroğlu da kafa selamı ile karşılık verdi. Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ise protokolde ilk gelen ve tek başına oturan Kılıçdaroğlu'nun yanına giderek elini sıktı. Başbakan Davutoğlu da salona girdiğinde görmediği Kılıçdaroğlu'nun yanına giderek elini sıktı ve sohbet etti. Ahmet Özhan solistliğinde tasavvuf müziğinden eserler seslendirilen törende sema gösterisi de gerçekleşti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, tören öncesi misafirler onuruna verilen yemekte konuştu. Davutoğlu, "Bizim için 17 Aralık, sadece Şeb-i Arus'tur, sadece vuslattır. O mübarek günde, millet ile devletin buluşmasını, vuslatını engellemek isteyenlerin bütün çabalarını akamete çıkarmak bizim için ulvi bir görevdir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa önce aynaya baksın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN