Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşir Atalay: Çok alınmasına sevindim

AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, gazetecilere açıklamalarda bulundu gazetecilerin sorularını cevapladı.

Giriş Tarihi: 19.12.2014 13:49 Güncelleme Tarihi: 19.12.2014 14:02
Beşir Atalay: Çok alınmasına sevindim
Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Beşir Atalay gündeme ilişkin soruları cevapladı. Atalay yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

Basın tarafından basın aracılığı ile suç işlenmesi diye bir özgürlük, imtiyaz yok. Eğer o vatandaşların şikayet ettiği gibi bir suç varsa adaletin yerini bulması esastır. İşi o şekilde değerlendirmek lazım. Biz de neticede yargının vereceği kararı bekliyoruz. Son konumda geçen kendisi d eğindiği için CHP'nin kendi sözcüsü bizlerle ilgili birşeyler söylüyor. Ben ona Paralal yapının papağanlığını yapıyor demiştim fazlaca alınmış. Yani ben de doğrusu fazla alınmasına memnun oldum. Bu konumlara CHP'nin düşmesini istemiyoruz zaten onun için söylüyoruz. Tabi, sürekli yine torpil vs gibi konular üzerinde duruyorlar. Hatta bir ihbar hattı kurmuşlar. Ana muhalefet partisi ülkemiz için önemli olan konular üzerinde dursa. O konulara biz artık girmiyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili SSK Genel Müdürlüğü dönemi çok şaibeli dönem. Listeler vs oralara girerlerse oralarda da hem belediyeleri olarak hem genel başkanları ile ilgili zararlı çıkarlar. Bunu sadece söylemek istiyorum.

MYK gündemine o konu hiç gelmedi. Biz de komisyonun kararını bekliyoruz. Komisyon bir çalışma yapıyor. Onun çalışmasını bitirip karar vermesi konuyu belirleyecektir. Dün gündemimize böyle birşey gelmedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ TAKVİMİ

Bu konuda çok evvelden beri takvim vermemeye ben gayret ederim. Ama şunu söyleyebilirim. Hükümetin ilgili kurumların çalışmaları olumlu şekilde devam ediyor. Şuanda olumlu bir çözüm sürecinin diyaloğun sürdüğünü söyleyebiliriz. Hükümetten aldığımız bilgi de böyle bizim de.

YASAL OLMAYAN DİNLEMELERE KARŞI CEZA ARTTI

Sayın Demirtaş'ın o konuda varsa bir bilgisi belgesi şikayet etmesi lazım. Biz hükümet olarak son bir kaç yılda dinlemelerle ilgili tedbirleraldık ağırlaştırdık. Yasal olmayan dinlemelere ilişkin cezalar arttırıldı. Yasal yönde dinlemeleri çok ağır şartlara bağladık. Soruşturma komisyonları yargı gibidir, yetkilere sahiptir. Dinlemeleri onlar yapıyor ve belgeleri onlar topluyor. Kararı da komisyon verecek. Biz de o komisyonun kararını bekliyoruz. Komisyonun çalışması Meclis ile ilgili birşey benim burada birşey söylemem mümkün değil. Onlar Meclis'in kendi iç çalışma sistemleri ile ilgili konulardır.m de.

Yunus Emre Arvas / Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşir Atalay: Çok alınmasına sevindim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN