görevden mi alındı istifa mı etti?

CHP'li , Başkan Yardımcısı ’ün istifasıyla sarsıldı. Ancak istifadan saatler önce Emir Sarıgül’ün tüm yetkilerinin Başkan tarafından elinden alındığı öğrenildi.

Giriş Tarihi: 19.12.2014 11:18 Güncelleme Tarihi: 19.12.2014 15:55
Emir Sarıgül görevden mi alındı istifa mı etti?
Yaklaşık 2 aydır Sabah.com.tr'nin gündemde tuttuğu 'ndeki kavgada bugün önemli bir gelişme yaşandı. Koordinatör Başkan Yardımcısı bugün istifa ettiğini açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Şişli Belediye Başkanı ile Emir Sarıgül'ü el sıkıştırmasının üzerinden sadece 2 gün geçtikten sonra Emir Sarıgül istifa etti. Hayri İnönü'nün eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül tarafından tehdit edildiği iddiaları partide ciddi rahatsızlık yarattı. Hem CHP Genel Merkezi hem de CHP seçmeni yaşanan tartışmalardan rahatsızlık duyuyordu.

İSTİFADAN ÖNCE YETKİLERİ ALINDI

Emir Sarıgül dün akşam belediye binasının önünde toplantı yapacağı duyurusunun sabahında İnönü'nün yeni bir hamlesi ile karşılaştı. Sarıgül'ün istifa açıklamasından önce Hayri İnönü, Emir Sarıgül' e bağlı Belediye Başkan Yardımcıları ve tüm müdürlüklerinin bilgisine ( Teftiş heyeti müdürlüğü, İç denetimi Birimi, Entegre ve yönetim sistemleri sorumluluğu ile özel Kalem Müdürlüğü, zabıta müdürlüğü doğrudan tarafıma bağlanacaktır. Ayrıca belediye encümenine havale yetkisi tekrar uhdeme alınmıştır.) yazısıyla Sarıgül yetkilerini aldı.
İSTİFASINI TWİTTER'DAN BÖYLE DUYURDU

Emir Sarıgül Twitter hesabından Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Emir Sarıgül'ün istifa açıklaması - VİDEO


ŞİŞLİ KRİZİNE KILIÇDAROĞLU AYARI - TIKLAYIN

NAZLI İNÖNÜ: "SARIGÜL MAFYA TUTTUM DİYEREK..." - TIKLAYIN

HAYRİ İNÖNÜ BELEDİYEDE KORUMA ORDUSUYLA GEZİYOR - TIKLAYIN

3'ÜNCÜ İNÖNÜ SAVAŞI - TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emir Sarıgül görevden mi alındı istifa mı etti?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN