Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tan yalan habere sert tepki!

ta açıklama:"Bir gazetede yer alan ''Kızı zayıf aldı, fatura öğretmene çıktı" başlıklı haberin gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Giriş Tarihi: 20.12.2014 11:45 Güncelleme Tarihi: 20.12.2014 12:04
Başbakanlıktan yalan habere sert tepki!
tan yapılan açıklamada, "Sayın Başbakanımızın kızının ders durumu nedeniyle herhangi bir öğretmen hakkında idari tasarrufta bulunulması söz konusu değildir'' ifadesine yer verildi.

Başbakanlıktan, bugün bir gazetede yer alan ''Kızı zayıf aldı, fatura öğretmene çıktı" başlıklı haber üzerine açıklama yapıldı.

Haberin tümüyle yalan ve iftira olduğu belirtilen açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, kızının ders durumu nedeniyle herhangi bir öğretmen hakkında idari tasarrufta bulunulmasının söz konusu olmadığı bildirildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:


''Bu haberle ilgili gerekli hukuki işlemler yapılacak olmakla birlikte, yayın öncesinde tüm detaylar izah edilmiş olmasına rağmen yalan bir haberde ısrar edilmesi basın ahlakına, insan ve çocuk haklarına aykırıdır.

Daha önce defalarca izah edildiği ve kamuoyumuzun yakından takdir ettiği gibi Sayın Başbakan ve aile bireyleri hiçbir zaman bulundukları konuma bağlı bir ayrıcalık talebinde bulunmamıştır. Buna yıllardır tüm yakın çevreleri ve aziz milletimiz şahittir. Bu tarz haberler Sayın Başbakan ve ailesinin değil sadece bu tür yayıncılıkta ısrar eden basın kuruluşlarının itibarına zarar vermektedir.''

YALAN HABERE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN DA AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı, ''Kızı zayıf aldı, fatura öğretmene çıktı'' iddiasının yer aldığı haberin, tamamen asılsız olduğunu bildirdi.

Bakanlık, bugün bir gazetede yer alan ''Kızı zayıf aldı, fatura öğretmene çıktı" haberine ilişkin açıklama yapıldı.

Haberin tamamen asılsız olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sayın Başbakanımızı, ailesini, okul yöneticilerimizi ve Milli Eğitim Bakanlığımızı karalamaya dönük mesnetsiz bir iftiradır. Söz konusu gazeteyi evrensel çocuk hakları konusunda duyarlı olmaya, basın meslek ilkelerine ve etik değerlere uymaya davet ediyoruz.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakanlıktan yalan habere sert tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN