'Neyin hesabını verdiniz ki helallik istiyorsunuz'

Giriş Tarihi: 20.12.2014
'Neyin hesabını verdiniz ki helallik istiyorsunuz'

Paralel Yapı'nın kumpasları sonucu yargılandığı Poyrazköy davasında atılan iftiralara dayanamayarak 5 yıl önce intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar, mezarı başında anıldı.

Paralel Yapı'nın kumpasları sonucu yargılandığı Poyrazköy davasında atılan iftiralara dayanamayarak 5 yıl önce intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar, mezarı başında anıldı. Törene Balyoz davasında yargılanan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Emine Ülker Tarhan, CHP milletvekilleri Umut Oran, Malik Ejder Özdemir ve Melda Onur da katıldı. Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar, mazlum olduklarını iddia eden Paralel Yapı'ya gönderme yaparak şunları söyledi: "Beş yıl önce, bize, koca deryanın kıyısında Kerbela'yı yaşattılar. Yalnız bıraktılar. Çaresiz bıraktılar. Takatimiz tükendi. Sözümüz kâr etmedi güzel dosta. Tutamadık elini. Kesemedik yolunu. Bir ışık olup, terk edip gitti bizi. Daha fazla içeride tutamadılar tutsakları. Bin bir acıya boğulmuş, esir edilmiş askerler, aydınlar, çıktılar dışarıya. Ama ne Ali Tatar, ne Murat Özenalp, ne Kuddusi Okkır, o günü göremedi. Sarılıp hasret gideremediler sevdikleriyle. Öpemediler mesela analarının elini. Okşayamadılar kızlarının saçlarını. Yarım kaldı hayatları. Şimdilerde rol çalıp "Adalet Nöbetine" soyunanlar, Helallik peşine düşenler. Bakın geride bıraktığınız zulme. Bakın geride bıraktığınız gözü yaşlı analara, yetimlere, eşlere. Söyleyin, neyin hesabını verdiniz ki, helallik istiyorsunuz. Hangi adil mahkemede hesap verdiniz ki, sizi affedelim. Nerede ceza çektiniz de acılarımızı, şehitlerimizi unutmamızı bekliyorsunuz. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu sizin gözünüzde. Sizden olmayanın, önünüzde duranın kanı helal mi size?"

TATAR MEZARI BAŞINDA BÖYLE ANILDI

Öte yandan Balyoz davası CD'lerindeki el yazılarının taklit edildiğinin ortaya çıkmasının ardından bir başvuru da Poyrazköy davasında yapıldı. Başvuruda Kafes Eylem Planı'nda yer alan 'Görev Bölümü' ve 'Psikolojik Harekat Kampanya Kontrol Formu' belgelerindeki imzaların kopya olup olmadığının inclenmesi istendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Neyin hesabını verdiniz ki helallik istiyorsunuz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN