Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Libyalı öğrenciler Ankara'daki Libya Büyükelçiliği'ni bastı

Giriş Tarihi: 22.12.2014 12:41 Güncelleme Tarihi: 22.12.2014 15:46
Libyalı öğrenciler Ankara'daki Libya Büyükelçiliği'ni bastı

Türkiye'de öğrenim gören yaklaşık 200 Libya vatandaşı öğrenci, paralarını alamadıkları gerekçesiyle Libya Büyükelçiliği binasını bastı.

Ankara Cinnah Caddesi üzerinde bulunan Libya Büyükelçiliği binası önüne gelen öğrenciler, Libya hükümeti tarafından aylık olarak düzenli yatırılması gereken burs paralarını alamadıkları gerekçesiyle elçilik binasına girmek istedi. Güvenlik görevlileriyle arbede yaşayan yaklaşık 200 kişilik öğrenci grubu, demir kapıyı zorlayarak içeri girdi. İhbar üzerine elçilik binasına çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Çeşitli dövizlerle grup Libya Büyükelçiliği yetkilileriyle görüşmek istedi. Eylemci grup büyükelçilik bahçesinde beklerken Libya Büyükelçiliği yetkilileri, polisten güvenlik ve koruma tedbirlerinin artırılması için ivedi nota yazısı çıkarttı. Nota, polis yetkililerine büyükelçilik önünde tebliğ edildi.

KENDİ ÖĞRENCİLERİNİN UZAKLAŞTIRILMASI İÇİN İVEDİ NOTA VERDİLER

Arapça ve Türkçe olarak düzenlenen ve " Verbal Nota İvedi" başlıklı nota da şu bilgiler yer aldı: "Libya Devleti Büyükelçiliği Ankara T.C. Dışişleri Bakanlığına (Protokol Dairesi) saygılarını sunar ve Libya Büyükelçiliğine son günlerde Libyalı öğrenciler tarafından yapılan taşkınlıklar nedeniyle büyükelçiliğe giriş çıkışlarda sorunlar yaşanmakta olup mensupların güvenli bir çalışma ortamı bulunmamaktadır. Bu konu ile ilgili olarak büyükelçiliğin koruma tedbirlerinin arttırılması ve öğrencilerin büyükelçilik girişlerinden uzak tutulması hususunda ilgili makamlar nezdinde tavassutunuzu rica etmekten onur duyar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Libyalı öğrenciler Ankara'daki Libya Büyükelçiliği'ni bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN