Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan: Gülen için gerekli adımlar atılacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 22.12.2014 19:13 Güncelleme Tarihi: 22.12.2014 19:38
Başbakan: Gülen için gerekli adımlar atılacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu Makedonya'ya ziyareti öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

ÇÖZÜM SÜRECİ

- Çözüm Süreci bir anda, bir hamlede, bir günde hemen neticeye ulaşacak bir süreç değil. Ancak kararlılıkla yüründüğünde, çok ciddi aşamalara geçtiğimiz ve gerçekten geçmişteki karşı karşıya kaldığımız problemler açısından önemli engelleri aştığımız bir süreçtir.

4 BAKAN HAKKINDAKİ SORUŞTURMA

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nca, Yüce Divan oylamasının 5 Ocak Pazartesi gününe ertelenmesine ilişkin, "Gereksiz spekülasyonlar veya bu konularda yapılabilecek zamansız açıklamalar doğru değil. Bırakalım Soruşturma Komisyonu kendi çalışmasını tamamlasın. Soruşturma Komisyonu eğer bir erteleme kararı almışsa bu mutlaka kendi teknik bir süreciyle ilgilidir. Bu çerçevede Soruşturma Komisyonu'nun misyonu ve işleyişiyle ilgili tereddüt uyandıracak her türlü açıklamadan kaçınmak gerekir.

GÜLEN HAKKINDAKİ YAKALAMA KARARI

Türkiye'de hukuk sürecinin işleyişi bakımından hiç kimsenin pozitif veya negatif anlamda ayrımcı bir tutuma tabi olması söz konusu değil. Hiç kimse de imtiyaza sahip değil. Yani herhangi bir vatandaşımız hangi muameleyle hukuki süreci yürütüyorsa ve herhangi bir vatandaşımız hukuki bir süreçten nasıl etkileniyorsa ve hangi adımlar atılıyorsa Fethullah Gülen için de aynı uygulama yapılacaktır. Ortada bir mahkeme kararı var bununla ilgili atılacak adımlar konusunda da son derece açık hukuki gereklilikler var. Bunlar yapılır.Tahşiye kumpası operasyonunun ilk görüntüleri

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan: Gülen için gerekli adımlar atılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN