"Alman Cumhurbaşkanı'nın ayağına gidip talimat aldı"

Giriş Tarihi: 23.12.2014
Alman Cumhurbaşkanı'nın ayağına gidip talimat aldı

Eski AP Milletvekili Ozan Ceyhun: Alman Cumhurbaşkanı Doğan'ı çağırıp "Yayınlarınıza son vermezseniz Almanya'da Hürriyet çıkamaz" diyerek tehdit etti. Peşinden yayınlar değişti

Eski Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Ozan Ceyhun çarpıcı bir iddiada bulundu. aHaber'de yayımlanan 'Diplomasi' programına katılan Ceyhun, Hürriyet'in sahibi 'ın, eski Almanya Cumhurbaşkanı Richard von Weizsäcker'in birtakım talimatları yerine getirdiğini söyledi. Program konuklarından Cem Küçük'ün bir sorusu üzerine konuşan Ceyhun, "Weizsäcker'in Doğan'ı bizzat yanına çağırdığı ve 'Yayınlarınıza son vermezseniz Almanya'da Hürriyet çıkamaz' cümlesini kurduğunu Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir bana açıkladı. Peşinden yayınlar değişti. O dönem bu yayınlar Hürriyet gazetesinin Türkiye'deki muhaliflere yönelik saldırılarıyla ilgiliydi" dedi.

DOĞAN'DAN PARALEL TETİKÇİLİĞE DEVAM - TIKLAYIN

AYDIN DOĞAN'I KİM AĞLATTI - TIKLAYIN

DOĞAN YALANLAYABİLİR Mİ?

Program konuklarından Cem Küçük ise "Çok merak ediyorum Aydın Doğan bunu yalanlayabilir mi?" diye sordu. Küçük, sonrasında şunları söyledi: "Bu ülkenin medya patronlarından biri olan Aydın Doğan, cuntaya destek veren Gülen cemaatinin illegal faaliyetlerine destek veren bir gazetenin patronu. Bu kişi Almanya'da Cumhurbaşkanının huzuruna çağrılıyor. 'Bu tür yayınlarınıza son vermezseniz Hürriyet Gazetesi Almanya'da çıkmaz' diyor. Net bir şekilde talimat veriyor. Doğan da 'tamam' diyor. Çok merak ediyorum Aydın Doğan bunu yalanlayabilir mi? Bu Edward Said'in söylediği sömürge aydını değil mi? Böyle medya patronu mu olur? Sen içeride cuntaya destek ver, kendi Başbakanı'na, Cumhurbaşkanı'na her gün hakaretler et, cemaat tarafından köşe yazarlarının boynuna yular vurulsun, sonra sen git Almanya Cumhurbaşkanı'ndan emir al. Bu tam bir sömürge kafası."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Alman Cumhurbaşkanı'nın ayağına gidip talimat aldı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN