Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sümeyye Erdoğan: Arkadaşını arkadan bıçaklamaya benziyor

Giriş Tarihi: 24.12.2014 15:12 Güncelleme Tarihi: 24.12.2014 15:25
Sümeyye Erdoğan: Arkadaşını arkadan bıçaklamaya benziyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, Yeni Türkiye'nin Kadınları isimli kitaptaki röportajında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı danışmanlığı yaptığı süre içerisinde hiçbir maaş ve ücret almadığını kaydederek, "kayıtlara geçsin istedim" dedi. Betül Soysal Bozdoğan'ın 'Yeni Türkiye'nin Kadınları' adlı kitabına röportaj veren Sümeyye Erdoğan çarpıcı açıklamalar yaptı.

"17-25 ARALIK BİR İNSANIN ARKADAŞINI ARKADAN BIÇAKLAMASINA BENZER"

Sümeyye Erdoğan, 17-25 Aralık darbe girişimleri için ise "Büyük resimde, hak/hukuk tanımaz sapkın bir kişinin, karanlık ilişkilerle, kendi sapkın emelleri için, içinde yetiştiği topluma ve mensubu olduğu dine yalan ve iftira ile ihanet etmesidir. Daha kişisel zeminde ise, 17-25 Aralık Türkiye'de büyük bir çoğunluğun tecrübesinde, bir insanın arkadaşını arkadan bıçaklamasına benzer" yorumunu yaptı.

Sümeyye Erdoğan, Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı Danışmanlığı yaptığı sürede yazılıp çizilenlerin aksine hiçbir ücret almadığını vurgulayarak, danışman olarak yaptığı işleri ve bundan sonrası için de detaylı bilgiler verdi.

Sümeyye Erdoğan'ın ifadeleri şöyle:

"Aslında, yakın zamana kadar, yani babamın cumhurbaşkanı seçilmesine kadar olan 4 yıllık süreçte babamın özel siyasi danışmanlığını yaptım. Son bir yıldır da resmen partimizin Genel Başkan danışmanıydım. Hükümetin politikalarıyla ilgili kamuoyunun nabzını da dikkate alan raporlar sunuyordum. İç ve dış basın takibi yaparak Genel Başkanımıza gözden kaçmış olabilecek önemli gelişmeleri aktarıyordum. Yurt gezilerinde insanları dinleyip talepleriyle ilgili partinin ilgili birimlerini bilgilendiriyordum.

"SÖYLEMEKETEN HİCAP EDİYORUM"

Burada söylemekten bile hicap ediyorum ama çok ahlaksızca iftiralar atıldığı için kayıtlara geçsin istiyorum. Gerek fahri danışmanlık gerekse Genel Başkan danışmanlığı yaparken hiçbir zaman maaş ya da başka bir ücret almadım.

Babamın cumhurbaşkanlığı görevine gelmesiyle ben de Genel Başkan danışmanlığı görevimden istifa ettim. Aslında başbakanımız Sayın Davutoğlu ile devam etmek benim için çok güzel bir tecrübe olurdu. Eskiden başbakanın hem kızı, hem de danışmanı olmak birbirinin bağlıyor ve ister istemez kendimi sürekli geri çekmeme neden oluyordu. Yeni dönemde sadece danışmak olarak daha rahat görev yapabilirdim belki. Fakat artık üniversite yıllarında da hayalimde olan ve kendimi en iyi hissettiğim alan olan sivil toplum çalışmalarıma ağırlık verip topum için artık başka bir kulvarda çalışmaya devam edeceğim."

"KİMSE ERDOĞAN'IN KIZI OLDUĞUMU BİLMİYORDU"

Röportajda, başörtüsü yasağı yüzünden Trabzon Araklı İmam Hatip Lisesine nakil olmasını da anlatan Sümeyye Erdoğan kimliğini arkadaşları zarar görmesin tüm okuldan gizlemek zorunda kalmış. Erdoğan o günleri şöyle anlatıyor: "Trabzon'da iki ay boyunca her gün kaldığımız merkez ilçe ile okulun olduğu Araklı arasında bir Toros'ta şoför hariç 6 kişi ile 45 dakika süren yolu arşınladık. Araklı İHL'deki arkadaşlarımızı ve hocalarımızı çok sevdik. Çok misafirperver ve çok sıcaktılar. Bu arada işin enteresan tarafı müdür ve müdür yardımcılarımız hariç kimse benim Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı olduğumu bilmiyordu. Orada olduğum dolayısı ile orada yasağın uygulanmadığı duyulup okuldaki diğer kızların başı derde girmesin kim olduğumu bin bir çaba ile saklamıştık."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sümeyye Erdoğan: Arkadaşını arkadan bıçaklamaya benziyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN