Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcı, Sarı'ya tutuklama istedi mahkeme bıraktı

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Savcı, Sarı'ya tutuklama istedi mahkeme bıraktı
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin davada ilk yaşandı. Savcılık dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürü Faruk Sarı hakkında, cinayette 'ihmali olduğu' gerekçesiyle tutuklama talep etti. Ancak mahkemeye sevk edilen Sarı, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

TUTUKLAMA İSTEDİ

Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerine yönelik yürütülen soruşturmada, cumhuriyet savcısı Gökalp Kökçü, Sarı'yı "Dink'in yaşam hakkını korumayıp, kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi" suçunu işlediğini gerekçesiyle, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.

SERBEST BIRAKILDI

Sarı, İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği'nde ifade verdi. Kararını açıklayan hakimlik, Sarı'nın adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi. Adli kontrol hükümleri kapsamında şüpheli Sarı hakkında yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

FARUK SARI KİMDİR?
Dink öldürüldüğünde Trabzon İstihbarat Şube Müdürü olan Sarı, daha sonra Trabzon Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu yıl Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı'na atandı. Sarı, halen Ankara'da 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak bu görevini yürütüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı, Sarı'ya tutuklama istedi mahkeme bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN