Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şişli'yi çöz, sonra gel

Davutoğlu, Şişli Belediyesi'nde yaşananlar üzerinden Kılıçdaroğlu'na yüklendi: Büyük düşün, bari Şişli ölçeğinde düşün, orayı bir çöz, sonra gel

Şişli'yi çöz, sonra gel
Edirne'de temaslarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP'yi eleştirerek "Gözümüzün önünde Şişli'de hanedanlık gibi yapı kurulmuş" dedi. Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte kente yaptığı ziyarette ilk olarak Selimiye Camisi arastasını gezdi. Partisinin Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen 100. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. İşte özetle anlattıkları:

ŞİŞLİ:
Gözümüzün önünde Şişli'de hanedanlık gibi yapı kurulmuş şekilde. Dün bir CHP'li milletvekili 'Babadan oğula geçen belediye başkanlıkları kurulmuş' diyor. İç çekişme, tehdit, şantaj. Bir ay önce Kılıçdaroğlu demişti ki; "Büyükşehirleri nasıl idare ediyorsak, Türkiye'yi de öyle idare edebiliriz" Allah milleti muhafaza eylesin. Bizim millet ilim irfan sahibidir. Onlara dört dakika bile ülkeyi vermez ama Şişli'yi nasıl idare ediyorlarsa düşünün. Bir de Türkiye'yi böyle idare etmeye kalksalar her bir bakanlıkta çatışmalar, kavgalar, dövüşler, parti içinde şimdi yaşadıkları gibi itilaflar devletin her bir bürokrasisine girer sızar.

ÇÖZÜM SÜRECİ:
Şu anda Meclisimizde olan İç Güvenlik Reformu ve Özgürlüklerin Korunması Paketi'ni hazırladık. Edirne'den bir kez daha söylüyorum; Edirne'den Hakkari'ye kadar Türkiye'nin her bir ilinde, ilçesinde, kasabasında, köyünde kamu düzeni tam anlamıyla tesis edilecektir, edilmiştir ve korunmaya devam edilecektir. Vatandaşlarımız Edirne'de nasıl dükkanlarını güvenle açıyorlarsa, duayla açıyorlarsa, başlarına herhangi bir şeyin gelmeyeceğine eminlerse, bu emniyeti ve güveni Hakkari'de de Van'da da Diyarbakır'da da Bitlis'te de ülkenin her bir köşesinde sağlayacağız. Bu emniyeti tehdit edenlere karşı da hiçbir şekilde herhangi bir müsamaha gösterilmeyecek.

AB:
Önümüzdeki ay içinde Avrupa'da çok yoğun temaslarımız olacak. Türkiye iki şeyi yapmaz: Yanlış iş yapmaz, insan onuruna aykırı hiçbir yanlış yerde durmaz. AB sürecimiz de devam edecek, Rusya ile olan köklü ilişkilerimiz de devam edecek, Amerika ile stratejik ortaklığımız da devam edecek, Irak'la, Yunanistan'la, halkına zulmetmeyen komşu ülkelerle birleşmeye, ekonomimizi, kültürümüzü, tarihimizi ve siyasetimizi ortak bir gelecekte birleştirme yoluna da devam edeceğiz. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Davutoğlu'nun Edirne ziyaretine eşlik eden isimler arasında yer aldı.

EL SALLAYAN AİLEYİ EVDE ZİYARET ETTİ
Yaşlı bir kadının apartmanın ikinci katından el salladığını gören Davutoğlu, eve girdi. Halit- Şengül Mayadağ çifti ile bir araya gelen Başbakan, evde bir süre kaldıktan sonra ayrıldı. Davutoğlu, daha sonra geldiği İstanbul'da "Geleceğin Şehirleri Sempozyumu"nun gala yemeğinde konuştu. Sokağında yürürken insanlık başta olmak üzere en çok ders aldığı şehrin İstanbul olduğunu belirten Davutoğlu, "Her şehir bir hocadır, yeter ki biz talebe olduğumuzu bilelim" dedi.

TÜRGEV'E AİT YURDU AÇTI
Davutoğlu, Edirne'de Türkiye ve Yunanistan sınır kapılarını ziyaret etti, askerlerle görüştü. Burada Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'la telefonla görüştü. Davutoğlu Edirne'de TÜRGEV'e ait Moralızade Leyla Hanım Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'nu hizmete açtı. Açılışa TÜRGEV kurucularından Bilal Erdoğan ve TÜRGEV Genel Başkanı Arzu Akalın katıldı. 7 katlı ve 157 kişi kapasiteli kız öğrenci yurdu içinde, konferans salonu, kütüphane, mescit ve spor salonu bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şişli'yi çöz, sonra gel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN