Sütçü İmam Üniversitesi'nde gözaltı sayısı 67'ye yükseldi

Giriş Tarihi: 25.12.2014 16:06 Güncelleme Tarihi: 25.12.2014 16:15
Sütçü İmam Üniversitesi'nde gözaltı sayısı 67'ye yükseldi

Kahramanmaraş'taki Sütçü İmam Üniversitesi'nde dün karşıt görüşlü öğrenci grupları arasında başlayan gerginlik bugün de devam etti. Fakülte binasının camlarının kırıldığı olayda polis, 67 öğrenciyi gözaltına aldı.

Kahramanmaraş Avşar Kampusu'ndaki İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Yüksel Tekin'in dövülmesinin ardından gruplar arasında dün çıkan kavgayı, polis biber gazı ve basınçlı su kullanarak bastırdı. Bu sabah fakültenin girişinde yeniden karşılaşan ve kavgaya yeltenen gruplar, polisin müdahalesiyle dağıtıldı. Gerginlikte fakültenin camları kırılırken, bazı banklar da zarar gördü.

GÖZALTINDA FOTOĞRAF ÇEKTİLER

Dün yaşanan olayın ardından kamera kayıtlarını inceleyen polis, kavgaya karıştıkları belirlenen 67 öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrenciler, kelepçelenerek bindirildikleri otobüslerle Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Hastanenin acil servisine alınan bir grup öğrencinin şarkı söylemesi, bazı öğrencilerin de otobüsün içerisinde gözaltındayken, cep telefonuyla fotoğraf çekmesi dikkat çekti. Sağlık kontrollerinin ardından öğrenciler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Bu arada üniversitede güvenlik önlemleri de sürdürülüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sütçü İmam Üniversitesi'nde gözaltı sayısı 67'ye yükseldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN