Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bülent Arınç:"Bizde emeklilik olmaz"

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti'nin "3 dönem kuralı" nedeniyle siyaseti bırakıp bırakmayacağı konusunda açıklamada bulundu.Arınç:"Bizde emeklilik olmaz, biz görev adamıyız" dedi.

Giriş Tarihi: 26.12.2014 10:37
Bülent Arınç:Bizde emeklilik olmaz
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milliyet'e yaptığı açıklamada, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün siyasete dönüp dönmeyeceği, üç dönem kuralı nedeniyle kendisinin, "siyasetten emekli" olup olmayacağı konusunda şunları söyledi:

"BİZ GÖREV ADAMIYIZ"

"Biz görev adamıyız. Bizde emeklilik olmaz. Yani görevlerimizden ayrılabiliriz. Ama yaşadığımız müddetçe hep Ak Parti'nin hizmetinde olmak hem de Türkiye siyasetine bir şekilde katkıda bulunmayı arzu ederiz, isteriz. Sayın Abdullah Gül bizim kardeşimizdir, arkadaşımızdır, partimizin kurucusudur. Çok mükemmel bir Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Milletimiz Abdullah Gül'ü çok sevdi, çok beğendi. Partimize çok büyük katkıları oldu. bugün İstanbul'da bulunuyor olması hizmete engel değil. O uluslararası camiada da çok takdir gören bir insandır."

Dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesi tartışmalarıyla ilgili olarak ise Arınç, "Ön yargılı değilim. TBMM Genel Kurulu'nda gizli oylama yapılacaktır. Ben, bütün milletvekili arkadaşlarımızın önce hukuki düşünceleri ama daha çok vicdanlarıyla hareket edeceklerine inanıyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Arınç:"Bizde emeklilik olmaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN