Gülen resmen firari

Tahşiyecilere kumpasa ilişkin fezlekede, Fethullah Gülen için kırmızı ve büyük harflerle "firari" yazıldı, "Bu yapının lideri şüphesiz Fethullah Gülen'dir" denildi

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Gülen resmen firari
Tahşiyecilere kumpas soruşturmasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün hazırlayıp İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği fezlekede, Fethullah Gülen firari şüpheli olarak yer aldı. Şüpheliler bölümünde 1 numara olarak yer alan isminin karşısına, kırmızı harflerle 'FİRAR' yazıldığı ortaya çıktı. Böylece Gülen, devlet kayıtlarına firari şüpheli olarak girerken, emniyet fezlekesinde "Örgütün kapsamının çok daha geniş olabileceği" değerlendirmesi yapıldı, "Bu yapının liderinin kuşkusuz Fethullah Gülen olduğu" kaydedildi. Fezlekede, firari şüpheli olarak yazılan Fethullah Gülen'in adresi ise "1857 MOUNT EATON RD. Saylandrsburg, PA / AMERİKA BİRLEŞİK DEV." şeklinde yer aldı. Gülen'in bu adresten Türkiye'de kendisine bağlı bazı kişiler tarafından birçok yasadışı operasyonun talimatını bizzat verdiği belirtildi.

İNTERNETTEN TALİMAT
Fezlekede ayrıca şu hususlara yer verildi:
Örgütün lideri olduğu ikamet ettiği ABD'de gerek www. herkul.org adlı sitede haftalık olarak düzenlenen sohbetleri gerekse http://fgulen.com/ site ve çeşitli kaynaklar vasıtasıyla örgütüne istediği talimatını ulaştırdı.
Burada yapılan konuşmaları ve satır arasında verilen mesajlarıyla, kendisine fiziken bağlı olmayan ancak kendi rızası dışında işlem yapma gücüne sahip olmayan yöneticilerin bulunduğu gazete ve TV'lerdeki diziler vasıtasıyla toplumda algı oluşturuldu ve operasyonları yönlendirildi.
Kendisine bağlı kolluk kuvvetlerince gerekli operasyonlar yapıldı, tüm bunlar sistematik bir düzen içerisinde işlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen resmen firari
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN