Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Harama Sürükler Baba, Namaza Götürür Demba Ba'

Giriş Tarihi: 26.12.2014 17:02
'Harama Sürükler Noel Baba, Namaza Götürür Demba Ba'

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyesi yaklaşık 100 öğrenci, Beyazıt Meydanı'nda toplanıp yılbaşı kutlamalarını protesto etti.Protesto sırasında açılan 'Harama Sürükler Baba, Namaza Götürür Demba Ba' pankartı dikkat çekti.

Yılbaşı kutlamaları sırasında uyuşturucu, kumar ve alkol gibi kötü alışkanlıklarda artış olduğunu öne süren eylemciler, Müslümanların yılbaşı kutlaması yapmaması gerektiğini belirttiler. "Sözümüz Müslüman'a: Harama Sürükler Baba, Namaza Götürür Demba Ba" yazılı pankart dikkat çekerken, grup sık sık tekbir getirip slogan attı.

Kur'an-ı Kerim okunan eylemde topluluk adına basın açıklamasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Beyazıt Yerleşkesi Başkanı Ömer Sirkeci, "Müslüman olduğu halde Noel'i kutlayanlara sesleniyoruz. Ey Mümin kardeşimiz, Noel Hristiyan aleminin bayramıdır. Bizim için hiçbir kutsallık ifade etmez. Hristiyanların bayramını bile bile kutlamak imanı tehlikeye atan bir unsurdur. Bu cehaletten bir an önce kurtulmak gerekir. Biz Hristiyanın kutsalına değil, Müslümanın kutlamasına karşıyız" dedi.

Ömer Sirkeci, İslam'da yeni yılın Muharrem ayının 1. günü başladığını belirterek, "Dinimizde Noel ve Yılbaşı kutlamalarının hiçbir yeri bulunmamaktadır. Bu yılbaşının biz Müslümanlar için resmi ve milletler arası bir takvimin başlagıcı olmasından başka hiçbir değeri yoktur" şeklinde konuştu. "İslam ümmeti kabul etmez zilleti", "Müslüman uyuma inancına sahip çık" sloganlarının atıldığı eylemin ardından, grup üyeleri tekbirlerle Fen-Edebiyat Fakültesi'ne yürüdü. Edebiyat Fakültesi'nde de basın açıklaması yapan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Harama Sürükler Noel Baba, Namaza Götürür Demba Ba'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN