Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MGK kararı sadece Paralelciler için

200 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ile yemekte buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paralel Yapı'ya karşı MGK'da alınan kararın diğer cemaat ve vakıflarla ilgisi bulunmadığını kaydetti

Giriş Tarihi: 26.12.2014
MGK kararı sadece Paralelciler için
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İrade Platformu olarak bilinen yaklaşık 200 sivil toplum kuruluşunun yönetici ve temsilcileri ile bir araya geldi. Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) alınan Paralel Devlet Yapılanması-Pensilvanya Örgütü ile mücadele kararının, diğer cemaat ve vakıfları kapsamadığını vurguladı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda dün akşam düzenlenen yemek basına kapalı gerçekleşti. Sivil toplum kuruluşlarına milli iradenin yanında durmaları için çağrıda bulunan Erdoğan'ın, bu noktada verdiği destek nedeniyle Milli İrade Platformu'na teşekkür ettiği belirtildi. Edinilen bilgiye göre; katılımcılara kısa bir konuşma yapan Erdoğan, 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerine dikkat çekerek, Paralel Yapı ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini kaydetti.

DEVLETE SIZMAYA ÇALIŞANLAR

Paralel Devlet Yapılanması- Pensilvanya Örgütü ile mücadele için MGK'da alınan kararın diğer cemaatleri ve vakıfları kesinlikle kapsamadığını belirten Erdoğan, sadece devlete sızmaya çalışan paralel yapıları hedef aldığını söyledi. Erdoğan, bu yönde yapılan dezenformasyon ve kara propagandaya kesinlikle inanılmaması gerektiğini de vurguladı.

İFTİRA VE KUMPASLARLA SALDIRI
Vakıfların önünü açmak için sağladıkları destekleri ve getirdikleri özgürlükleri anlatan Erdoğan, Paralel Yapı'nın bu vakıf ve cemaatleri hedef aldığına dikkat çekti. Erdoğan'ın "Bakınız TÜRGEV olayında ve son Tahşiye olayında, bu Paralel Yapı kendisinden olmayan cemaatleri nasıl iftira ve kumpaslarla hedef alıyor" yönünde ifadeler kullandığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MGK kararı sadece Paralelciler için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN