Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O liseli tahliye edildi!

Konya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A. tahliye edildi.

Giriş Tarihi: 26.12.2014 11:21 Güncelleme Tarihi: 26.12.2014 11:47
O liseli tahliye edildi!
Konya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A. yapılan itiraz üzerine, Konya 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

M.E.A., Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla polis tarafından Konya'daki okulunda gözaltına alınmıştı.

Şehit Kubilay'ı anma etkinliğinde yaptığı konuşmada kullandığı ifadeler üzerine lise öğrencisi M.E.A, savcıya ifade verdikten sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

"SÖZ KONUSU AÇIKLAMAYI BEN YAPTIM"

M.E.A. savcıya verdiği ifadesinde, "Benim herhangi bir partinin gençlik kollarına üyeliğim bulunmamaktadır. 'Halkçı Liseliler' diye tabir edilen ise Facebook'ta bir sayfadır. Biz valiliğe müracat ederek 'Şehit subay Kubilay'ı anmak için izin aldık. Gedavet Parkı'nda toplandık. Ben Facebook'taki sayfayı idare ediyorum. 'Başkan' demeleri o olabilir. Söz konusu açıklamayı ben yaptım. Benim hakaret etme kastım yoktur" diye kendini savunmuştu.

Lise öğrencisinin tutuklanmasına çok sayıda avukat ortak imza vererek itiraz etmişti.

TUTUKLANAN LİSELİ KILIÇDAROĞLU İLE BERABER
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O liseli tahliye edildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN