Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu Konya'da konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Konya İl Kongresi'nde önemli mesajlar verdi.

Giriş Tarihi: 27.12.2014 13:27 Güncelleme Tarihi: 27.12.2014 16:25
Davutoğlu Konya'da konuştu

ZEHRA ÖZTÜRK/ sabah.com.tr

AK Parti kongresi Erhan Güleryüz'ün yeni seçim şarkısı ile açıldı. Şarkı ilk kez Konya'da çalındı.

AK Parti'nin Konya kongresine sürpriz bir isim de katıldı. Konya Kongresi'ne Hamas lideri Halit Meşal de katıldı. Davutoğlu'ndan önce kürsüye çıkan Hamas Lideri Halit Meşal burada bir konuşma yaptı.

Halid Meşal AK Parti kongresine katıldı - TIKLAYIN

SİZE İKİ SELAM GETİRDİM

Her zaman arkamızda oldunuz. Size hürmetlerimle selam ediyorum. İki özel selamı daha iletiyorum. 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdiğiniz destekten ötürü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını getirdim size. O her yerde söyler ben de Konyalıyım diye. Size bu hafta ziyaret ettiğim Üsküp'ten de selamlar getirdim.

Biz Konya'yla gurur duyuyoruz. O Konya bizim gönlümüzden ve zihnimizden bir an bile eksik olmadı.bu bir hafta içinde 4 başkentimizi ziyaret ettik. Ankara'da yine böyle bir muhteşem katılma kongresi yaptık. Sonra Üsküp'ten yine payitahtımız Edirne'deydim. Sonra aynı gün akşam ıstanbula geldım ve sehırler uzerıne konustum.5 gunde 4 mukaddes payitahtı ziyaret ettim.5 günde 4 mukaddes payitahtı ziyaret ettim İstanbul'a geldim ve şehirler üzerine konuştum.

KUDÜS'E KONYALILAR SAHİP ÇIKTI

Benden önce kürsüye çıkan Halit Meşal dostum da dile getirdi. İsrail bizim Kudüs'ümüzü baş şehir ilan ettiğinde tüm Konyalılar sokağa çıktı ve ''Kudüs bizim kıblemizdir'' diyerek Kudüs'e sahip çıktılar.

"TEK TEK GELEMEYİN TOPUNUZ BİRLİKTE GELİN"

Herkes hesap verecek yükselen Türkiye'nin önünü kesmek isteyen herkes hesap verecek. Dinlediler, dinleyecekler geçen sene 2012 şubatında, 17-25 aralıkta operasyon yapanlar 28 şubatta Dışişleri Bakanlığı'nı dinleyenler, dışarıdan gelen telkinlerle 30 mart seçimleriyle AK Parti sendelesin isteyenlere millet AK Parti'ye verdiği destekle açıkladı.Konya'daki mitingdr bizimle beraber olan konya'lılarateşekkür ediyorum. O zamanda söylemiştim yine söylüyorum, AK Parti dışındakim varsa koalisyon kurdular, şimdi de aynı çağrı da bulunuyorlar. Tek tek gelmeyin topunuz birlikte geli, bir an tereddüt edersek, sizin verdiğiniz emaneti korumakta tereddüt edersek Allah bu emaneti bizden alsın.

"HAZİRAN SEÇİMLERİNDE YÜZDE 80'İ AŞMAYA VARMISIN"

Bakın nasıl 12 Eylül'ü bahane edip darbe yaptılar, nasıl one munite dediğimiz için de her türlü darbe girişiminde bulundular. Kim ne derse desin o topraklar bizim için Konya kadar azizdir ve siz Konya'lılae inşallah bir gün gideriz ama Kudüs'ü uzakta aramayın sizin ve bizim kalbimizdedir, kalbinize bakın o mukaddes diyarları görürsünüz ve siz Konya'lılar yine bir güzel cumartesi günü 9 ağustosta Başbakan olarak güle güle derken Cumhurbaşkanı olarak hoş geldiniz, sefa geldiniz dediniz. Ve Başbakanımız 10 ağustosta Konya'dan aldığı desturla Cumhurbaşkanlığına geldi.Seninle guru duyuyorum Konya.Şimdi soruyorumhaziran seçimlerinde yüzde 80'i aşmaya var mısın.

HAİNLER HESAP VERECEK

10 tane ağaç için Türkiye'yi kargaşa altında bıraktılar. Sonra 17-25 Aralık operasyonları ile içeride ve dışarıdaki hainler darbe girişiminde bulundular. Susturmak istedikleri ses Türkiye'nin sesiydi. Herkes hesap verecek. Yükselen Türkiye'nin önünü kesen herke hesap verecek. Milletten almadığı iradeyi kapalı kapılar ardında yönetmeye çalışanlar hesap verecek.

Nasıl Kudüs'e sahip çıkıldığı için Konya mitingini bahane edip 12 Eylül darbesini yaptılar, aynı şekilde 'One minute' dediğimiz için, Kudüs bizim davamız dediğimiz için her türlü darbe girişiminde bulundular. Kim ne derse desin o topraklar, Miraç'a sahne olan topraklar bizim için Konya kadar azizdir, Konya kadar mukaddestir.

Şimdi kirli çamaşırlar ortaya çıkıyor. 30 Mart öncesinde görünen o ki eski Belediye Başkanı, yeni Belediye Başkanı seçilirken elinden bir kağıt almış. Bu kağıtta Hayri İnönü, seçilirken o taahhüt etmiş, seçimi kazansa bile daha sonra eski Belediye Başkanı Sarıgül'ün oğluna, istifa edip, görevi vereceğine dair. CHP, bu demokrasiyi öğrenemeyecek, milli iradeyi öğrenemeyecek, halk oyu ne demek bunu öğrenemeyecek.


"KONYA'DAN GÜÇ ALARAK AYRILMAK İSTİYORUM"

Milli iradeye ihanet eden herkes hesap verecektir. Milletin hesabından kaçamayacaklar. Onlar bu hesaplar, bu kumpaslar içindeyken biz üç ideali hayata geçirmeye kararlıyız. Yine ekonomik kalkınmamız aksatılmadan sürdürecek. Bu kalkınmadan Türkiye küresel büyük bir güç olarak yükselirken Konya da yükselecek. Konya ilmin, maneviyatın, ticaret yollarının, ulaşımın sanayinin merkezidir. Son 12 yılda Konya'da destanlar yazıldı. 23 milyar TL'lik yatırım yapıldı. Konya YHT'nin kavşak şehri haline geldi. Ankara Konya, Eskişehir Konya ve bu Şebi Arus'ta İstanbul Konya hattı açıldı. Bunlar Konya'ya hayırlı mübarek olsun. Önümüzdeki dönemde iki hat ile Konya'yı Akdeniz'e ve diğer bölgelere bağlayacağız. Antalya, Nevşehir, Konya, Kayseri hızlı tren hattı ile Akdeniz turizmi Kapadokya'ya bağlanacak. Konya bütün bu ulaşımın merkezi olacak. Konya ve havzasını Marmara'dan sonra ikinci büyük havza haline getirmeye kararlıyız. Konya, bereket diyarı Konya daha da bereketlenecek inşallah. Konya'da 4 üniversite daha açtık ve şuanda 5 üniversite ile Türkiye'de en fazla üniversite olan 5. şehir. Konya inşallah yine ilim ve irfan diyarı olacak. Sadece Türkiye'nin değil bütün komşu havzaların ilim ve irfan diyarı olacak.
Konya'dan yine güç alarak ayrılmak istiyorum. Konya'da hizmet etmiş tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, milletvekilerimize, kadın kollarımıza, teşkilatımızın her bir neferine teşekkür ediyorum. Kardeşim Sayın Sorgun'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Güçlü Konya, güçlü Türkiye inşallah. Konya'nın gücü sayın Meşal'in de dediği gibi Türkiye'nin gücüdür, Filistin'in gücüdür. Bu gücü inşallah en zirve noktaya getireceğiz.

Yeni adayımız Musa Arat, bir kez daha kendisine başarılar diliyorum. Sayın Ahmet Sorgun'a verdiğiniz desteği Musa Arat'a da verecek misiniz? Başta ben olmak üzere bütün bakanlarımıza hepimize seçimde müjde vermeye hazır mısınız? Gerektiğinde milli iradeye sahip çıkacak mısınız, sonuna kadar korumaya hazır mısınız? Konya arkamızdaysa, dava bayrağımız Allah'ın izniyle yükseklerdedir.

"BU ŞİŞLİ HALKINA SAYGISIZLIK DEĞİL Mİ"

Şimdi buradan gelin bir yılın muhasebesini yapalım. Neden birileri rahatsız olup Gezi provakasyonları yapıldı.Çınar ağaçlarına sessiz kalanlar hemen bütün uluslararası medya Türkiye'de kriz var dedi. Tam da Cumhurbaşkanımızla buraya Şebi Aruz'a hareket ederken darbe girişiminde bulundular. Susturmak istedikleri ses Türkiye'nin küresel adalet diye haykıran sesiydi.

"KİMİN BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNA ŞİŞLİ KARAR VERİR"

Kılıcdaroğlu Şişli'de oyunlara gireceğine paralel çete ile yaptıklarını açıklasın. Görevler alınır, görevler devredilir, Başbakanlık görevini Cumhurbaşkanımızdan ben aldım, benden de başkaları alacak.bayrağımız yer düşmeyecek. AK gençlik bu bayrağı yüceltmeye hazırmısın. Bakın şimdi gelin biz de böyle il il, ilçe ilçe milletimizle dolaşırkwn, biz dünyayıdolaşırken ve birçok üşkeyi dolaşırken CHP Şişli ile meşguldü.Dünyaları bir ilçe ile sınırlı olan bir ibret vakası ile karşı karşıyayız. Eski belediye başkanı yeni belediye başkanı seçilirken bir kağıt almış taahhüt etmiş eğer seçimi kazansa bileoğluna geri vereceğine dair kağıt imzalatmış. Birinci der kimin belediye başkanı olduğuna Şişli karar verir.. Şimdi aziz Şişli'ler3e söylüyorum, eğer böyle bir kağıt verilmişse, o çok zikrettikleri saltanattan ne farkı var. Şimdi bu milli iradeye saygısızlık değil mi? Neden böyle bir imzayla Şişli devredildi? Daha Şişli'yi yönetemeyen Kılıçdaroğlu'na millet her seçimde gereken cevabı veriyor, millet de biliyor ki eğer Kılıçdaroğlu'na vurmasa geldiğinde ilk işi milleti vurmak olacak. İşte şimdi Kılıçdaroğlu hesap vermek durumunda. Hangi imzalar hangi taahhütler verildi ise hesap versin. İşte millet CHP'ye oy vermez. Dediği gibi 4 gün verilse Türkiye'Yi CHP'ye çevirirler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu Konya'da konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN