'Çözüm sürecinde rotayı millet çizer'

Giriş Tarihi: 27.12.2014
'Çözüm sürecinde rotayı millet çizer'
Başbakan Yardımcısı , çözüm sürecine ilişkin "Toplumun kabul etmeyeceği herhangi bir adımı atmayız. Rotayı millet çiziyor" dedi. Akdoğan dün Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti. Çözüm süreciyle bölgede ciddi normalleşme yaşandığını ifade eden Akdoğan, "Bölgenin her anlamda gelişmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz" diye konuştu. Kandil'in çözüm sürecine ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üzerine Akdoğan, şunları kaydetti: "Onun bunun ne dediğinin bir önemi yok. Bizim ne dediğimizin önemi var. Vatandaşlarımız hükümeti takip etsin, meşru siyaset kurumunun ne dediğine baksın." Akdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde de şöyle konuştu: "Toplumun kabul etmeyeceği herhangi bir adımı atmayız. Rotayı millet çiziyor. Süreci de milletimizin rızasına uygun şekilde nihai sonuca ulaştırmak için yürütüyoruz. Başbakanımızın dediği gibi 'olumlu bir noktaya ulaşmış durumdayız'. Usul ve yöntemde varılan mutabakatla muhteva üzerinde çalışmalar sürüyor."

Kepenk eylemine son
Hükümetin ortaya koyduğu sürece ilişkin yol haritasına yönelik olarak, İmralı-Kandil hattında da görüş birliği oluştu. Çözüm süreci ve kamu güvenliği çalışmaları paralel yürütülürken, Kandil ilk adımı attı. Bölgedeki gençlik kollarına kepenk indirme eylemlerine son verilmesi mesajı iletildi. Ayrıca hükümetin rahatsızlığını dile getirdiği asayiş olaylarına son verme kararı alındı. Özellikle maske takarak yol kesme, sokak eylemleri, tehdit gibi eylemlere son verilmesi kararlaştırıldı. Örgütten bağımsız hareket ederek bu tür eylem yapanlar ise teşhir edilecek.
Müzakere tarihi verdi

Müzakere tarihi verdi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Rusya'nın başkenti Moskova'daki temaslarının ardından basın toplantısı düzenledi. Demirtaş, ziyaretin kendi politikalarını muhataplarına anlatma ve Rusya'nın Ortadoğu tutumu ve Rusya-Türkiye ilişkilerini anlamak açısından önem taşıdığını kaydetti. Çözüm sürecine ilişkin soruları da yanıtlayan Demirtaş, devletle İmralı arasındaki müzakerelerin 10 gün içinde başlayabileceği beklentisi taşıdığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çözüm sürecinde rotayı millet çizer'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN