Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yapılandırma başvuruları 31 Aralıkta sona eriyor

Giriş Tarihi: 27.12.2014 09:12 Güncelleme Tarihi: 27.12.2014 09:13
Yapılandırma başvuruları 31 Aralıkta sona eriyor

Aydın vergi dairesi Başkanı Yılmaz, mükellefleri son günü beklememeleri konusunda uyardı.

Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, son başvuru tarihi 31 Aralık 2014'e kadar uzatılan borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında henüz başvuru yapmamış mükellefleri son günü beklememeleri konusunda uyardı.

SÜRE 31 ARALIĞA KADAR UZATILDI

Aydın Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz, 6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun'a ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Söz konusu kanun kapsamında vergi, resim, harç ve bunlara ilişkin cezalar, gecikme faizi ve gecikme zammı alacakları ile vergi dışındaki diğer amme alacakları ve bazı idari para cezası alacaklarının yapılandırıldığını anımsatan Yılmaz, yapılandırmadan yararlanmak için 1 Aralık 2014 olarak belirlenen son başvuru süresinin Bakanlar Kurulu kararı ile 31 Aralık 2014 tarihi bitimine kadar uzatıldığını anımsattı. İlk taksit ödeme süresinin ise peşin ödeme seçeneği tercih edilmiş olanlar dahil 2 Şubat 2015 Pazartesi gününe kadar uzatıldığını aktaran Yılmaz, yapılandırmadan yararlanmak isteyen mükellefleri son günü beklememeleri konusunda uyardı.

SON BAŞVURU TARİHİNİ BEKLEMEYİN

Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz, yaptığı açıklamada; "Ödeme konusunda büyük kolaylıklar sağlayan söz konusu kanundan yararlanmak üzere henüz başvuru yapmamış mükelleflerimizin, söz konusu tarihin aynı zamanda yıl sonuna rastlaması nedeniyle vergi dairelerimizde oluşabilecek muhtemel iş yoğunluğunu da dikkate alarak son başvuru günü olan 31 Aralık 2014 tarihini beklemeden bir an evvel başvurularını yapmaları kendi menfaatlerine olacaktır dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapılandırma başvuruları 31 Aralıkta sona eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN