Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunan Sahil Güvenliği, Türk SAT intikal botuyla tanıştı

Giriş Tarihi: 27.12.2014 17:58
Yunan Sahil Güvenliği, Türk SAT intikal botuyla tanıştı

Bodrum'da Kardak Kayalıkları yakına gelip, Türk balıkçıları taciz eden 2 Yunan Sahil Güvenlik botu, 'Türk SAT İntikal Botu' ile karşılaşınca uzaklaştı.

Bodrum'un Gümüşlük Mahallesi'ne 4.5 mil mesfadeki Kardak Kayalıkları'na dün sabah gelen Yunan balıkçılar, kayalıklara 2 metre yaklaşıp, teknelerini bağlamaya çalıştı. Bu sırada Kilimli (Kalimnos) ve İstanköy (Kos) Adaları'ndan gelen iki Yunan Sahil Güvenlik botu Çavuş Adası ve Çatal Ada açıklarında avlanan Türk balıkçılar ile Güllük Limanı'ndan İsrail'e giden Türk kuru yük gemilerini taciz etmeye başladı.

Türk balıkçılar yanlarından hızla geçen Yunan Sahil Güvenlik botlarının tacizinden kurtulmak için iyice Çavuş Adası yakınını çekilip orada toplanıp gerginliğin geçmesini bekledi. Akşam saatlerinde Didim açıklarından saatte yaklaşık 63 mil hızla gelen ve bölgede ilk kez görülen 24 metre uzunluğundaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait Türkiye'de sadece iki tane bulunan ve radara yakalanmayan 'Onuk MRTP 22 U' tipi 'SAT İntikal botu', Yunan botlarının Türk karasularını terkederek, hızla uzaklaşmasını sağladı. Daha sonra Marmaris Aksaz Deniz Üssü'ne döndüğü öğrenilen SAT intikal botunun üzerinde herhangi bir işaret ve bayrak olmaması dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunan Sahil Güvenliği, Türk SAT intikal botuyla tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN