Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yunanlılar, Türk Sat intikal botuyla tanıştı

Bodrum'da Türk balıkçılar ile gemileri taciz eden 2 Yunan Sahil Güvenlik botu, 'Türk SAT İntikal Botu'nu görünce uzaklaşmak zorunda kaldı.

Giriş Tarihi: 27.12.2014 12:07
Yunanlılar, Türk Sat intikal botuyla tanıştı
Bodrum'da Gümüşlük Mahallesi açıklarındaki Kardak Kayalıkları yakına gelip, Türk balıkçılar ile gemilerini taciz eden 2 Yunan Sahil Güvenlik botu, bölgede ilk kez görülen 'Türk SAT İntikal Botu' ile karşılaşınca uzaklaşmak zorunda kaldı.

Bodrum'un Gümüşlük Mahallesi'ne 4.5 mil mesfadeki Kardak Kayalıkları'na dün sabah gelen Yunan balıkçılar, kayalıklara 2 metre yaklaşıp, teknelerini bağlamaya çalıştı. Bu sırada Kilimli (Kalimnos) ve İstanköy (Kos) Adaları'ndan gelen iki Yunan Sahil Güvenlik botu Çavuş Adası ve Çatal Ada açıklarında avlanan Türk balıkçılar ile Güllük Limanı'ndan yola çıkan Türk kuru yük gemilerini taciz etmeye başladı.

Türk balıkçılar yanlarından hızla geçen Yunan Sahil Güvenlik botlarının tacizinden kurtulmak için iyice Çavuş Adası yakınını çekilip orada toplanıp gerginliğin geçmesini bekledi. Akşam saatlerinde Didim açıklarından saatte yaklaşık 63 mil hızla gelen ve bölgede ilk kez görülen 24 metre uzunluğundaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 'de sadece iki tane bulunan ve radara yakalanmayan 'Onuk MRTP 22 U' tipi 'SAT İntikal botu', Yunan botlarının Türk karasularını terkederek, hızla uzaklaşmasını sağladı. Daha sonra Marmaris Aksaz Deniz Üssü'ne döndüğü öğrenilen SAT intikal botunun üzerinde herhangi bir işaret ve bayrak olmaması dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunanlılar, Türk Sat intikal botuyla tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN