Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ifade için adliyede

'da kumpas iddiaları üzerine Genelkurmay eski Başkanı Em. Org. ifade vermek üzere Çağlayan Adalet Sarayı'na geldi.

Giriş Tarihi: 29.12.2014 10:24 Güncelleme Tarihi: 29.12.2014 15:34
İlker Başbuğ ifade için adliyede

'da kumpas iddiaları üzerine Genelkurmay eski Başkanı Em. Org. ifade veriyor.

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Ergenekon'da kumpas" iddiaları ile ilgili "müşteki" sıfatıyla ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Başbuğ, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün Çağlayan adliyesine gidip Türk Ordusu ve personelini hedef alan soruşturmalarla ilgili suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

BAŞBUĞ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Başbuğ'un avukatı İlkay Sezer'den alınan bilgiye göre Başbuğ'un önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'na nezaket ziyaretinde bulunacağı ardından ise "Ergenekon'da kumpas" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında savcı Mesut Erdinç Bayhan'a müşteki sıfatıyla ifade vereceği ve sorumlulular hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. Başbuğ'un daha sonra da Ergenekon soruşturma ve davasını yöneten hakim ve savcılara ilişkin şikayeti için de Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişlerine ifade vereceği belirtildi.

İLKER BAŞBUĞ'U GÖRÜNTÜLEYEN BASIN MENSUPLARI ENGELLENDİ


BASINI ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR

Öte yandan adliyenin özel güvenlik görevlileri de Başbuğ'un giriş yaptığı adliyenin protokol kapısında basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı.

TWITTER'DAN AÇIKLAMA

Başbuğ, twitter hesabından yaptığı açıklamada ise, "Bugün Çağlayan adliyesine gidip Türk Ordusu ve personelini hedef alan soruşturmalarla ilgili suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

BASIN MENSUPLARINA MÜDAHALE
Eski Genel Kurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ "Orduya Kumpas" iddialarına ilişkin soruşturmada ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi'ne geldi. Başbuğ'un adliyeye girişi sırasında görüntü alınmaması için güvenlik güçleri basın mensuplarına engel oldu. Protokol kapısından adliyeye giriş yapan Başbuğ'un Başsavcı Hadi Salihoğlu'na nezaket ziyareti gerçekleştireceği öğrenildi. Daha sonra savcı Mesut Erdinç Bayhan'a ifade verecek olan Başbuğ'un adliyede bulunan HSYK müfettişlerine de ifade verecek. Başbuğ'un adliyeye girişi sırasında adliyenin özel güvenlik görevlileri basın mensuplarına engel olmaya çalıştı. Şemsiyelerle basın mensuplarını perdelemeye çalışan güvenlikçilerin, zaman zaman fiziki müdahalelerde de bulunması dikkat çekti.

İLKER BAŞBUĞ'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlker Başbuğ ifade için adliyede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN