Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayşenur Arslan'dan skandal sözler!

CNN Türk'ten sonra CHP'nin kanalı Halk TV'den de kovulan Ayşenur Arslan gündem olmaya çalışırken ayarı kaçırdı. Bir televizyon programa katılan Arslan, önce CHP'yi HDP ile ittifak yapmaya, sonra da gerekirse halkı silahlı mücadeleye çağırdı.

Giriş Tarihi: 30.12.2014 12:09 Güncelleme Tarihi: 9.5.2015 10:24
Ayşenur Arslan'dan skandal sözler!

CHP HDP İLE İTTİFAKIN YOLLARINI ARAMALI

Ayşenur Aslan 2015 seçimlerinin kilit taşının HDP'nin olduğunu söyleyen Arslan CHP'nin HDP ile ittifak yapması gerektiğini söyledi.

Arslan konuşmasına şöyle devam etti:

HDP'nin parti olarak seçime girecek olması son 30 yılın en büyük hamlesi. Bu AKP'nin önünü açacaktır. Bu seçimde sol bloğun CHP'ye yönelmesi gerekiyor. CHP'nin iktidar alternatifi olup olmaması CHP'nin ve kadrosunun beceriksizlikleriyle hep izah edilegelmiştir. Oysa Türkiye gibi okur yazarlığı şüpheli milyonların yaşadığı bir ülkede CHP gibi partilerin iktidara gelmesi çok kolay değil. 4.5 milyon gazete okuyucusu var bunun AKP'ye oy verdim diyenlerin sayısı sadece 300 bin... Yani okumuyorlar, haber izlemiyorlar çok farklı yerlere yönelmişler verilen bir yeşilkart ve verilen bir yardım onları mutlu etmeye yetiyor. Onu kaybetmekten korkuyorlar.


SOVYETLERE ÖVGÜ

Türkiye'deki seçmen ile Putin Rusya'sı arasında büyük farklar var. Çünkü neticede Sovyetler Birliği gibi müthiş bir eğitimli insan yetiştiren bir tarihten insanlar var bugünkü Rusya'da.

DEMOKRASİ SANDIK DEĞİL

CHP'nin iktidara gelememesi her şeye rağmen bizim umudumuzu da yitirmemize yol açmamalı, Çünkü artık CHP'de öğrenmeli ki demokrasi dediğimiz şey sadece ve sadece sandıktan geçmiyor.

SİLAHLI MÜCADELE DEMİYORUM AMA...

Bugün Kürt siyasi hareketi nasıl yüzde koskoca 40 ile gelmiş AKP iktidarını masaya oturtup bilek güreşine tutuyor. Arkasında silahlı bir mücadele var ve onun getirdiği bir gözdağı var.

SİLAHLI YA DA SİLAHSIZ...

Ben silahlı mücadeleye başlayalım demiyorum... Ama silahlı ya da silahsız mücadele etmek bedelini ödemek ve gericiliğe faşizme her türlü çağ dışı ideolojiye karşı ödevimizi yapmamız lazım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayşenur Arslan'dan skandal sözler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN