'Cumhurbaşkanımızdan istifade edeceğiz'

Giriş Tarihi: 30.12.2014
'Cumhurbaşkanımızdan istifade edeceğiz'
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu'na başkanlık etmesinin görevi olduğunu ve bundan istifade edeceklerini söyledi. Yılın son Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Arınç, şunları söyledi:
BAKANLAR KURULU: Anayasamızın 104'üncü maddesinin b fıkrasında, Sayın Cumhurbaşkanının yürütmeye ait görev ve yetkileri kısmında; gerekli gördüğü hallerde Bakanlar Kurulu'na başkanlık etmek, Başkanlığı altında toplantıya çağırmak görevi de kendisine verilmiştir. Anayasamız bunu görev olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza yüklemektedir. Önemli bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Hem Bakanlar Kurulu açısından, hem de milletimiz bakımından. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu'nun toplanmasını uygun buluyoruz ve bundan istifade edebileceğimizi ümit ediyoruz.
CİZRE'DEKİ OLAYLAR: Bu olaylar, yıllardır terörden beslenenlerin eski alışkanlıklarından vazgeçmemek için ayak sürüdüklerini, PKK içerisinde derin yapılanmaların olduğunu, Çözüm Süreci'ndeki ilerlemelerin bu derin yapıları rahatsız ettiğini, örgütün bölgede herhangi bir farklılığa tahammül edemediklerini gösteriyor. Şu anda Cizre'de olumlu noktada asayişin tamamen sağlandığını ve sükunetin avdet ettiğini söyleyebilirim.
GÜLEN'E KIRMIZI BÜLTEN:
Savcının talebi, sulh ceza mahkemesinin kararı ile Adalet Bakanlığı'na geldiğini biliyoruz. Ancak Adalet Bakanımız gelmediğini söylüyor. Yapılacak işlemler bellidir. En kısa zamanda yerine getirilecektir.
KOZMİK ODAYA GİRİLMESİ: Devlet içindeki Paralel yapılanmaların içine karıştığı bazı olaylar var. Eğer bir komploya gidilmişse, bu da benim üzerimden yapılmışsa affetmem mümkün değil. Ben adaletin bütün açıklığıyla bunu ortaya çıkaracağına inanıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Cumhurbaşkanımızdan istifade edeceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN