Erdoğan'a hakaretten CHP'liye hapis cezası!

CHP'li eski meclis üyesi Nuri Özdemir, Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı sırasında hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 30.12.2014 13:10
Erdoğan'a hakaretten CHP'liye hapis cezası!
MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li eski meclis üyesi Nuri Özdemir, Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı sırasında hakaret ettiği iddiasıyla 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılıp, cezanın infazı geriye bırakılarak denetimli serbestlik kararı verildi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Meclis Üyesi Nuri Özdemir, tekrar kazanamadığı 30 Mart yerel seçimi öncesi bazı CHP milletvekilleri ve başkan adayları birlikte merkez Akdeniz İlçesi Kazanlı Mahallesi'nde düzenlenen parti toplantısına katıldı. 15 Mart'ta gerçekleştirilen toplantıda dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi. Özdemir'in konuşması, toplantıyı izleyen Güvenlik Şube Müdürlüğü'nün kamerasınca kaydedilip, savcılığa gönderildi. Kayıtları inceleyen Cumhuriyet savcısı, Nuri Özdemir hakkında Erdoğan'a hakaretten Mersin 20'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.


Özdemir savunmasında, suçlamayı kabul etmediğini belirterek, "Bu konuşmayı yaptığımda bir seçim süreci vardı. Bu seçim süreci içerisinde bu konuşmamı bir demokratik tepki ve eleştiri anlamında sarf ettim" dedi.

Savcılık ise konuşmanın demokratik tepki ve eleştiri sınırını aşıp dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onur, şeref ve saygınlığına saldırarak alenen hareket ettiğini iddia etti. Mahkeme, Nuri Özdemir'i Erdoğan'a hakaret' ettiği gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca, hükmün infazının geri bırakılmasına, 5 yıl süresince de denetim süresine tabi tutulmasına ve sanığın denetim süresi içerisinde kasten suç işlemesi halinde infazı ertelen cezanın yerine getirilmesine karar verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'a hakaretten CHP'liye hapis cezası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN