Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Kılıç'tan yeni yıl mesajı

Giriş Tarihi: 31.12.2014 17:44
Bakan Kılıç'tan yeni yıl mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayımladığı yeni yıl mesajında, Türkiye'nin tamamında ülkenin en önemli zenginliği olarak gördükleri gençler için projeler hayata geçirdiklerini bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'nin 2014 yılında marka bir spor ülkesi olma hedefine daha da yaklaşabilmesi için projeler üretip, gerekli adımları süratle attık" ifadesini kullandı.

Bakan Kılıç, yayımladığı yeni yıl mesajında, Türkiye'nin tamamında ülkenin en önemli zenginliği olarak gördükleri gençler için projeler hayata geçirdiklerini bildirdi.

Toplantı, söyleşi, konferans ve çalıştaylar gibi ufuk açıcı projelerde gençlerle bir araya geldiklerini kaydeden Kılıç, yeni yılda da gerek ülke sporu, gerekse gençler için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

"TARİHE NOT DÜŞÜLECEK BİR YIL GERİDE KALDI"


Bakan Kılıç, 2014 yılında hemen her alanda önemli işlere imza attıklarının altını çizerek, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin marka bir spor ülkesi olma hedefine daha da yaklaşabilmesi adına projeler üretip, gerekli adımları süratle attık. Yeni yılın insanlığa barış getirmesini, ülkemizin, milletimizin dayanışma, birlik ve kardeşliğini güçlendirmesini temenni ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın sağlık, mutluluk, bereket, kardeşlik, huzur ve refah içinde geleceğe yürüdüğü bir yıl olmasını diliyorum."

Tarihe not düşülecek olayların yaşandığı bir yılı geride bıraktıklarına dikkati çeken Kılıç, "Yeni yıla, hiç şüphesiz yeni beklentilerle, umutlarla, yeni heyecanlarla giriyoruz. 2014 yılı her ne kadar sıkıntılar, acılar, elim kazalarla bizleri sınadığı, ülkemizin, devletimizin, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen bazı çevrelerin kendini açık ettiği bir yıl olsa da aynı hedefe yürüyen bir millet olmamızın önemli adımlarının atıldığı bir yıl olması açısından da son derece müstesna bir seneydi" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kılıç, mesajını şöyle tamamladı:

"2014 yılında Soma, Ermenek gibi bir daha asla yaşanmamasını temenni ettiğimiz acılarla, toplumsal huzurumuza ve milli şuurumuza kastedilen sokak olaylarıyla, siyasi ve ekonomik istikrarımıza karşı algı operasyonlarıyla milletimizin sınandığı bir yıl oldu. Barış ve kardeşliğimizi derinden sarsabilecek, bu topraklarda derin yaralar açabilecek bu olayları milletimizle beraber büyük bir kararlılık, feraset ve birliktelikle geride bıraktık.

Kandan, gözyaşından, demokrasi dışı karanlık yollardan, tehdit ve şantajdan beslenen bazı yapıların halk nezdinde hiçbir zaman itibar kazanamadı. Halkımız tüm bu süreçlere gerek vakur duruşuyla, gerek 30 Mart yerel seçimlerinde iradesine sahip çıkmasıyla, gerekse de 10 Ağustos'ta ilk kez Cumhurbaşkanını kendi oylarıyla seçmesiyle gerekli cevapları verdi."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Kılıç'tan yeni yıl mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN