Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Ömer Çelik'ten TÜSİAD'a sert eleştiri

Giriş Tarihi: 31.12.2014 17:12
Bakan Ömer Çelik'ten TÜSİAD'a sert eleştiri

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik TÜSİAD tarafından yapılan açıklamayı sert bir dille eleştirdi.

Bakan Ömer Çelik, "TÜSİAD'ın Cumhurbaşkanımız için 'muhatabımız değil' şeklinde kullandığı ifade üçüncü sınıf zihniyetin ürünüdür. Bunun Karşısında TÜSİAD'ın muhatap alınacak bir tarafı kalmamıştır" dedi.

"ÜÇÜNCÜ SINIF ZİHNİYET ÜRÜNÜ"


Bakan Ömer Çelik'in açıklamaları ise şöyle; "TÜSİAD Başkanı'nın Cumhurbaşkanımızla ilgili kurduğu cümle üçüncü sınıf bir zihniyetin ürünü. TÜSİAD Yönetimi'nin bu cümleyi kınamaması da bu üçüncü sınıf zihniyetin "kurumsal" olduğunu gösteriyor. Sürekli birinci sınıf demokrasi vurgusu yapan ama toplum ve siyaset hayatına karşı kullandığı üslup üçüncü sınıf olan bir görüntü bu. Sivil toplum örgütlerinin tabii ki eleştirme hakkı var. Ama eleştiri yerine sürekli siyasi polemiklerle gündeme gelmeye uğraşan bu zihniyet ne kurumsal tarihi ne de bugünkü üslubuyla, kimseye herhangi bir ders verecek konumda ve kapasitede değildir. TÜSİAD'ın açıklamalarında kullanılan dilin bütün liberal aksesuarlarına rağmen, geçmişte siyasete ve topluma karşı kullanılan o tepeden inmeci dil ile muhteva birliği dikkat çekicidir. Liberal aksesuarlarla kendini saklayan bu zihniyetin, toplumun tercihleri ve sivil siyasetle sorunu vahim düzeydedir.

"TÜSİAD'IN MUHATTAP ALINACAK BİR TARAFI KALMAMIŞTIR"

TÜSİAD'ın Cumhurbaşkanımız için "muhatabımız değil" şeklinde kullandığı ifade üçüncü sınıf zihniyetinin ürünüdür. Bunun karşısında TÜSİAD'ın muhatap alınacak bir tarafı kalmamıştır. Birinci sınıf demokrasi ancak birinci sınıf zihniyetle ve üslupla konuşulabilir. Üçüncü sınıf bir zihniyet ve üslupla konuşanların, birinci sınıf meselelerde kayda değer bir sözleri ve muhatap alınacak bir yönleri olamaz. Yapılacak en iyi şey, bu üçüncü sınıf zihniyeti kendi dar dünyasıyla baş başa bırakmaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Ömer Çelik'ten TÜSİAD'a sert eleştiri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN