Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de coşkusu

'de, ları başladı.Sahneye dönüştürülen nostaljik tramvayda verilen konser vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 31.12.2014 19:13 Güncelleme Tarihi: 31.12.2014 21:39
Taksim'de yılbaşı coşkusu

Yeni yılı Meydanı'nda karşılamak isteyen İstanbullular, meydanda ve İstiklal Caddesi'nde yoğunluk oluşturmaya başladı.

Vatandaşlar, akşam saatlerinde İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı'na gelmeye başladı. Beyoğlu Belediyesi, ları kapsamında, Taksim Meydanı'nın değişik noktalarında süsleme ve ışıklandırma yaptı. İstiklal Caddesi'ndeki bazı eğlence mekanlarının ve dükkanların, çeşitli afişlerle ve Noel Baba kıyafetli çalışanlarla yılbaşına özel kampanyalar düzenleyerek, müşteri çekmeye çalıştığı görüldü. Bu bölgedeki mekanlarda "her şey dahil" menüleri dikkati çekiyor.Taksim Meydanı'nda, meydana çıkan yollarda ve İstiklal Caddesi'nde tezgah açanlar, yılbaşıyla ilgili ürünler satıyor.

Bu arada güven timleri, taciz, kapkaç, yankesicilik gibi suçların önüne geçmek için seyyar satıcı, Noel Baba, ayakkabı boyacısı ya da Milli Piyango bileti satıcısı kılığında bölgede görev yapıyor ve yeni yıla huzurlu bir şekilde girilmesi için çaba harcıyor.

Öte yandan, emniyet görevlileri tarafından özellikle Taksim Meydanı ve Gezi Parkı civarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Taksim Meydanı'na çıkan bazı yollar da trafiğe kapatıldı.Gezi Parkı ve Cumhuriyet Anıtı çevresi geçen yılın aksine kapatılmazken, vatandaş ve turistler özellikle anıt çevresinde fotoğraf çektiriyor.

NOSTALJİK TRAMVAYDA KONSER


Yılbaşı kutlamalarının İstanbul'daki adresi Taksim'de eğlence başladı. Çok sayıda kişi yılbaşını kutlamak için Taksim'e geldi. Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği (BEYDER) tarafından Taksim Meydanı'na yerleştirilen nostaljik tramvay kutlamalar için sahneye dönüştürüldü. Tramvay üzerindeki sahnede verilen konser vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.


Müziğin ritmine kapılan İstanbullular, bir yandan dans etti, diğer yandan fotoğraf çektirdi.


POLİS'TEN YOĞUN ÖNLEM

Taksim Meydanı'nda polis yılbaşı alarmına geçti. Meydan girişinde çok sayıda polis hazır bekletilirken, Gezi Parkı girişine de TOMA yerleştirildi.
Yeni yıla saatler kala Taksim Meydanı'nda yılbaşı önlemleri başladı. Gezi Parkı girişine çok sayıda çevik kuvvet otobüsü ve TOMA yerleştirildi. Polis araçlarının etrafı bariyerlerle kapatıldı.


Öte yandan bir itfaiye aracı da tedbir amaçlı bekletiliyor. Atatürk Anıtı önünde güven timleri görev dağılımı yapmak üzere toplanırken, Taksim Meydanı girişinde çok sayıda polis hazır bekletiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim'de yılbaşı coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN