Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komisyon Başkanı Köylü'den ilk açıklama

TBMM yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu Başkanı 4 eski bakanla ilgili karar sonrası A Haber ekranlarına açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 5.1.2015 19:14 Güncelleme Tarihi: 5.1.2015 19:31
Komisyon Başkanı Köylü'den ilk açıklama

Dört eski Bakan ile ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu, eski bakanlar , , ile 'ın Yüce Divan'a gönderilmemesine karar verdi.

Soruşturma Komisyonu Başkanı Ak Parti Kastamonu Milletvekili , yaklaşık 3,5 saat süren toplantının ardından alınan kararı A Haber'de değerlendirdi. Köylü, Komisyon'un 5'a karşı 9 oyla eski bakanların Yüce Divan'a gönderilmemesine karar verdiğini bildirdi.

Köylü, "Gerekçelerini, kararımızda yazacağız. Her Bakan ve her suçla ilgili olarak üyeler görüşlerini tek tek belirtti. Sonuç itibarıyla bu şekilde bir karar ortaya çıktı. Herkes, her Bakan ve isnat edilen fiilleriyle ilgili görüşünü söyledi. Ona göre oylama yapıldı" dedi.

"Üzerlerinde baskı olduğuna ilişkin yorumlara karşılık Köylü, " Ne baskısı? Yukarısı serbest..." derken, "Manşetler atıldı, ilanlar verildi" sözlerine, "Ben sadece şunu söyledim; Çift taraflı havan atışları yapılıyor. Bu taraftan atılıyor böyle gidiyor, oradan atılıyor böyle gidiyor. Biz aşağıdayız, o havan atışları bize sirayet etmiyor. Ne demek istediğimi anladınız mı?" karşılığını verdi.

Bundan sonraki süreçle ilgili sorulara karşılık Köylü, 9 Ocak'a kadar raporlarını TBMM Başkanlığı'na sunmaları gerektiğini hatırlatarak, raporun TBMM Genel Kurulu'nda görüşüleceğini söyledi.

Şahsi kanaatinin olup olmadığının üzerine Köylü, "Ben şu anda hiç şahsi değerlendirme yapmıyorum. Gerekçelerini gerekçeli kararımızda belirteceğiz. Ayın 9'unda en geç vereceğiz. O zaman herkes gerekçesini orada görür, okur. Biz ayın 9'una kadar gerekçeli kararımıza göndereceğiz, muhalefet de muhalefet şerhini o zaman kadar verecek. Meclis Başkanlığı bunu 10 gün içinde bastıracak. Genel Kurul da 10 gün içinde bunu oylayacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komisyon Başkanı Köylü'den ilk açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN