İzmir'de lar sessiz sedasız katledildi

Yalova Belediyesi’nin katliamından sonra şimdi de İzmir’de benzer bir durum ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 9.1.2015 10:09 Güncelleme Tarihi: 9.1.2015 10:45
İzmir'de ağaçlar sessiz sedasız katledildi
Gezi Parkı'nda '' bahane edilerek olay çıkartan AK Parti karşıtları, CHP'li belediyelerin ağaç katliamlarına karşı sessizliği dikkatlerden kaçmazken, Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman'ın köprülü kavşak yapımı için ağaçların kesilmesi kararı vermesinden sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı da kimsenin haberi olmadan yüzlerce ağacı kestirdiği tespit edildi.

Gaziemir'de inşası devam eden 'Yeni Fuar Alanı'nın inşaatı başlamadan önce, Kocaoğlu'nun zeytin ağaçlarını kestirdiği ve bunu da kamuoyundan gizlediği deşifre oldu. 2014 yılında yapımına başlanan fuar alanının bir kısmı ağaçlık bölüme denk gelince, İzmir Büyükşehir Belediyesi 'sessiz sedasız' bir karar alarak ağaçları kesme kararı aldı. Ancak gerçek çok geçmeden ortaya çıktı. CHP'li belediyenin yaptığı ağaç katliamı fotoğraflarla gözler önüne serildi.

2013 yılında inşaat yapımına başlamadan önce çekilen fotoğraf ile inşaatın başlamasından sonra çekilen fotoğraflarda yeşilin yok edilişi net bir şekilde görülüyor.

İşte o fotoğraflar:'CHP'LİLER AĞAÇ KESİMİNİ KARŞI NEDEN SESSİZ'

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklamada bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, "2013 yılında meydana gelen, devlet ve vatandaşlarımıza maddi-manevi büyük zararlar veren Gezi Parkı olaylarına destek veren CHP de, bir yatırım yaptığında ağaç kesebiliyormuş. Aziz Bey, kesilen ağaçların taşındığını söyledi ancak bize nereye taşındığını nedense söylemedi. Sanırım Başkan, mevzuyu esprili bir şekilde geçiştirdi. Bu konuya, ağaç ve yeşile karşı hassasiyet gösteren CHP'li seçmen ve milletvekillerinin sessiz kalması onların samimiyetini gösteriyor, ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ VEKİLLER BİLE KOCAOĞLU'YLA KAFA BULDU


Öte yandan geçtiğimiz günlerde yeni fuar alanını AK Parti ve CHP'li vekillere gezdiren Başkan Aziz Kocaoğlu'nun fuar alanının 25 Mart 2015'te biteceğine dair tarih vermesi CHP'liler arasında bile dalga konusu oldu. CHP milletvekilleri, Aziz Kocaoğlu'na 'aman tarih verme' diye espri yaparken fuar alanının 25 Mart'a yetişip yetişmeyeceği de merak konusu oldu. Bilindiği üzere, yıllar süren İzmir Metrosu inşaatında Kocaoğlu, defalarca tarih vermiş ancak metronun açılışı sürekli ileri tarihlere ertelenmişti.

Kaynak: Haber7 / Ömer Süt
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'de ağaçlar sessiz sedasız katledildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN