Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Irkçı kafaya öfke

Giriş Tarihi: 12.1.2015
Irkçı kafaya öfke
Türkiye'de Gülen terör örgütüne destek veren medya imparatoru 'un, Paris'te 12 kişinin yaşamını yitirdiği Charlie Hebdo dergisi saldırısına ilişkin tüm Müslümanları suçlayıcı skandal ifadeleri büyük tepki topladı. Türkiye'deki Fox TV'nin de sahibi olan uluslararası medya patronu Murdoch, "Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama aralarında büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp onu ortadan kaldırana dek, onlar da sorumlu sayılmalıdır" ifadesini içeren bir tweet attı. Murdoch'un ırkçı ve İslamofobik tweetine tepki yağdı.

IRKÇI BİR ZİHNİYET
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı, Büyükelçi İbrahim Kalın, Twitter hesabından İngilizce bir mesajla Murdoch'a yanıt verdi: "Murdoch Paris saldırısından 1,6 milyar Müslüman'ın sorumlu olduğunu söylüyor. 2. Dünya Savaşı, Holokost (Yahudi soykırımı) ya da Hiroşima'dan tüm Batılıların sorumlu olması gibi mi? Akılsız, ırkçı zihniyet."

HASTALIKLI RUH HALİ

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan da tepkilerini şöyle dile getirdi: "Bu tweeti atan kişinin hastalık bir ruh hali olmalı. Fransa'daki saldırıları gerçekleştiren zihniyet ne kadar tehlikeli ise bu zihniyet de o kadar tehlikelidir. Müslümanlardan özür dilemeli. Bu şahsiyetin, bu kişinin derhal tüm İslam dünyasından, Müslümanlar'dan özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum."

TEHLİKENİN GÖSTERGESİ
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da Müslümanlar'a yönelik psikolojik bir hareket yapıldığını, Müslümanlar'ın özgüveninin kırılmaya çalışıldığını söyledi. Yılmaz, "Sözleri, ne kadar ciddi bir tehlike altında olduğumuzu gösteriyor. Bunlara karşı, yeryüzündeki bütün adalet arayanlarla, hakikatin peşinde olanlarla mücadele etmemiz gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irkçı kafaya öfke
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN