PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı istifa etti

Sarayı'nda ni simgeleyen askerler ile ilgili paylaşımları tepki çeken dekan görevinden istifa etti.

Giriş Tarihi: 17.1.2015 19:32 Güncelleme Tarihi: 17.1.2015 19:38
PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı istifa etti
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Dekanı , karşılama törenindeki askerlerle ilgili sosyal medyada yayımladığı ve daha sonra kaldırdığı paylaşımına ilişkin değerlendirme ve tepkiler nedeniyle dekanlık görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 16 asker - TIKLAYIN

Herken yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medya paylaşımının kastının dışında değerlendirildiğini belirterek, "Düşünce dünyamın yazılı ve görsel medyada yansımalarına bakıldığında milletimizin tarihine, manevi değerlerine ve T.C. Devleti'nin temsil noktasında bulunan Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret,
aşağılama veya istihza içeren tek bir beyanım olmamıştır, gösterilemez" ifadesini kullandı.

Paralel çete ve Hürriyet'ten ecdada büyük saygısızlık - TIKLAYIN

"ÇALIŞMALARIM YERİNE PAYLAŞIMLA ANILMAK ÜZÜNTÜ VERİCİ"

Herken, görev süresince PAÜ'de tıp eğitiminin kalitesini artırmaya yönelik bir çok yeniliğe imza attıklarını, bu çalışmalarının ve yaptıkları ilklerin yerine bir sosyal medya paylaşımıyla anılmaktan üzüntü duyduğunu belirtti.

Prof. Dr. Herken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Düşünce dünyamın yazılı ve görsel medyada yansımalarına bakıldığında milletimizin tarihine, manevi değerlerine ve T.C. Devleti'nin temsil noktasında bulunan Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret, aşağılama veya istihza içeren tek bir beyanım olmamıştır, gösterilemez. Bu tweeti paylaşırken amacım medyaya yansıtılmaya çalışıldığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden Cumhurbaşkanımızın makamını itibarsızlaştırmak olmadığı gibi mensubu olmaktan gurur duyduğumuzun milletimiz ve şanlı tarihimizle de alay etmek değildir."

'16 asker' önerisi Muhafız Alayı'ndan - TIKLAYIN

Paylaştığı tweetin PAÜ'de rektör seçimlerini etkilemeye yönelik malzeme yapıldığını savunan Herken, açıklamasını "Sorumluluk gereği şahsım üzerinden üniversitemizin hedef gösterilmemesi ve başka gayelere hizmet etmemesi adına dekanlık görevinden ayrılıyorum. Çalışmalarıma psikiyatri kliniği öğretim üyesi olarak devam edeceğim" ifadeleriyle tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PAÜ Tıp Faktültesi Dekanı istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN