Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu hayranı çıktı

nda yaptığı usulsüzlükler gerekçesiyle Bolu'daki görevinden alınan Kılıçdaroğlu'na hayran çıktı.

Giriş Tarihi: 17.1.2015 22:35 Güncelleme Tarihi: 17.1.2015 23:15
Zekeriya Öz Kılıçdaroğlu hayranı çıktı
Çok kısa zaman öncesine kadar Türk siyasi tarihine Cemaat'in kumpaslarından biri olarak geçen nın savcısı CHP'lilerin deyim yerindeyse baş düşmanıydı..


CHP'LİLERİN 'BAŞ DÜŞMANI' GİBİYDİ

Ergenekon sanıklarının hemen hepsi ya CHP üyesiydi, ya da cezaevinden çıktıktan hemen sonra CHP'ye katılarak aktif siyasetin içinde yer aldı. Ergenekon sanıklarının CHP'ye bu kadar yakın olması haliyle partilileri, bu davanın savcısı olan Zekeriya Öz'e de bir o kadar uzak yapıyordu..

Aradan zaman geçti, Cemaat'in ve onun yargıdaki adamlarının kurduğu kumpaslar bir bir ortaya çıktı. Ergenekon davasında yaşananların da bu kumpasların bir parçası olduğuna hükmedildi..AK PARTİ CEMAAT'TEN UZAKLAŞTI, CHP YAKLAŞTI

Şartlar değişti, AK Parti Cemaat ile ilişkisine önce mesafe koydu sonra da bu ilişkiyi tamamen kopardı. CHP ise AK Parti'nin aksine giderek Cemaat'e yakınlaştı. Cemaat de bu yakınlaşmadan rahatsız olmadı ve kapılarını sonuna kadar CHP'ye açarak 'tape' kardeşliği yoluna gitti.

ZEKERİYA ÖZ KILIÇDAROĞLU HAYRANI ÇIKTI


Öyle zaman geldi ki, açtığı davalarla CHP'lilerle taban tabana zıt bir çizgide ilerleyen savcı Zekeriya Öz Kılıçdaroğlu'na övgüler dizecek düzeye erişti. Daha önce Ergenekon sanığı Tuncay Özkan'la aynı çizgiye gelecek kadar fikirlerinde oynama gözüken Zekeriya Öz şimdi de Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarını twitter'dan anbean takip ediyor, "Konuş dürüst lider" diyerek kendisini destekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zekeriya Öz Kılıçdaroğlu hayranı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN