Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Akrep'in üzerinden paralel

'de 15 Ocak gecesi çıkan olaylar sırasında, kalabalığın üzerine patlayıcı madde atan zırhlı araçtan, Paralel bağlantıları nedeniyle İstihbarat ve KOM şubelerinden tasfiye edilen 3 polis çıktı. Polisler açığa alındı

Giriş Tarihi: 19.1.2015
'Akrep'in üzerinden paralel provokasyon
'nın ne yönelik bir u daha ortaya çıktı. Hakkari'de 15 Ocak gecesi saat 23.00 sıralarında, 'deki olayları protesto etmek için toplanmaya başlayan kalabalığın üzerine, polisin kullandığı "akrep" olarak tabir edilen zırhlı araçtan patlayıcı madde atıldı. Başka bir ekibin durdurduğu araçtan, Paralel Yapıyla ilişkisi olduğu gerekçesiyle İstihbarat ve KOM şubelerinden tasfiye edilen 1'i baş komiser yardımcısı 3 sivil polis çıktı. 3 polis açığa alındı. Kobani eylemleriyle başlayıp Cizre'deki olaylarla devam eden çözüm sürecine yönelik paralel provokasyon girişimleri bu kez Hakkari'de hayata geçirilmek istendi. Paralel örgütün doğu ve güneydoğu illerindeki eylemleri kışkırttığı iddiası üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından kapsamlı bir çalışma başlatılırken, 'deki provokasyon deşifre oldu. Kentte 15 Ocak gecesi saat 23.00 sıralarında Cizre'deki olayları protesto etmek için toplanmaya başlayan kalabalığın üzerine doğru "akrep" olarak tabir edilen zırhlı araçtan patlayıcı madde atılmaya başlandı. "Torpil" olarak adlandırılan patlayıcıların peş peşe atılması üzerine çevrede güvenlik önlemi alan başka ekip harekete geçti. Ve olay yerinden hızla uzaklaşmaya çalışan zırhlı aracın peşine düştü. Anons edilerek durdurulan araçtan 1'i baş komiser yardımcısı 3 sivil polis çıktı.

KAN KAYBEDEN GÜLEN OKULLARINDAN 'B PLANI' - TIKLAYIN

PARALEL HOCALAR SORULARI ÖNCE O ADAYLARA VERDİ! - TIKLAYIN

AKREP'TEN 19 "TORPİL" ÇIKTI

Sicil numaralarından sorgulanan polislerin Koruma Şubesi'nde görevli oldukları tespit edildi. Provokatör polislerden başkomiser yardımcısı Y.Ü.'nün Ağustos 2014'te Hakkari Emniyeti İstihbarat Şubesi'nden, polis memuru M.B.C.'nin aynı dönemde KOM Şube'den, polis memuru M.C.'nin ise Haziran 2014'te İstanbul İstihbarat Şube'den tasfiye edilerek Koruma Şube Müdürlüğü'ne gönderildiği öğrenildi. 3 sivil polisin kullandığı resmi zırhlı araçta yapılan aramalarda özel olarak barutla doldurularak patlayıcı gücü artırılmış 19 adet "torpil" olarak adlandırılan patlayıcı maddeye el konuldu. Provokasyon iddialarını araştırmak üzere bölgeye gönderilen müfettişler tarafından 3 sivil polis hakkında adli ve idari soruşturma başlatılarak açığa alındıkları bildirildi. Resmi polis aracıyla gerçekleştirilen provokasyonla güvenlik güçlerinin hedef haline getirilmek istendiği belirtilirken, bölgeye terör konusunda tecrübeli bazı emniyet genel müdür yardımcıları ile daire başkanlarının da gönderildiği öğrenildi. Cizre'de bir türlü durulmayan olayların perde arkası da yine mülkiye müfettişleri tarafından çok yönlü olarak soruşturuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Akrep'in üzerinden paralel provokasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN