Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Cumhuriyetçilikleri cumhurla ilgili değil'

'yi din istismarı yapan karikatürlere destek vermekle suçlayan Davutoğlu: O gazete Peygamber Efendimize hakaret ima eden karikatürleri bastığında yanında Kılıçdaroğlu vardı, cumhur yoktu

Giriş Tarihi: 19.1.2015
'Cumhuriyetçilikleri cumhurla ilgili değil'
, Tekirdağ İl Kongresi'ndeki konuşmasında, karikatür krizinde 'nin tutumunu eleştirdi. Davutoğlu, şu mesajları verdi:
TÜRKİYE AVRUPA'NIN PARÇASI: Türkiye Avrupa tarihinin bir parçasıdır ve Avrupa geleceğinin de bir parçası olacaktır. Hem değerlerimizi koruyacağız hem de Avrupa ile bütünleşmenin kararlı yürüyüşüne devam edeceğiz. Paris'te dünya liderleriyle birlikte yürürken sadece teröre karşı yürümedik, aynı zamanda Avrupa'daki yabancı düşmanlığına karşı, Avrupa'da yükselen ırkçılığa karşı sesimizi yükselttik.

KÜSTAH KARİKATÜRÜ ONLAR DA YAYINLADI - TIKLAYIN

HAKARET ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL: Fikir özgürlüğü hakaret etme özgürlüğü anlamına gelmez. Teröre karşı dimdik duracağız ama Hz. Peygambere yapılan hakarete karşı da en yüksek şekilde sesimizi yükselteceğiz.
PARALEL ÇETEYLE NE PLANLADINIZ?: Cumhuriyetçilik cumhuriyeti yüceltmekle cumhurun sesine kulak vermekle olur. Bir bayan, bir hanımefendi, CHP milletvekili, Kılıçdaroğlu'na paralel çeteyle işbirliğini sordu. Daha Kılıçdaroğlu'ndan cevap yok. Kapalı kapılar ardında, Türk demokrasisine karşı bu paralel çeteyle ne planladınız? Çıkın ve açıklayın.

PARALEL MEDYADAN ÇİRKİN KARİKATÜRE TAM DESTEK - TIKLAYIN

O HAKARETLERİN YANINDA DURDU: Hem cumhuriyetçilik iddiasında bulunacaksınız hem de dinimizi istismar eden, vatandaşlarımızın iyi niyetini istismar ederek, Türkiye'de bürokrasi üzerinden darbe yapmak isteyen bir çeteyle beraber hareket edeceksiniz. İşte bunların cumhuriyetçilikleri bu kadar. Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhuriyetçiliği cumhurla ilgili değildir. Belki Cumhuriyet gazetesiyle ilgili olabilir ama cumhur ile ilgili değildir. o gazete Peygamber Efendimize hakaret ima eden karikatürleri bastığında yanında Kılıçdaroğlu vardı, cumhur yoktu. Ama Kılıçdaroğlu o hakaretlerin yanında, arkasında durdu.

AMBULANS HELİKOPTER ANNE ACISINI HATIRLATTI
Başbakan Tekirdağ'da, UMKE araçları ile Türkiye'nin ilk gece görüş kapasitesine sahip lerinin dağıtım törenine katıldı. Devletin asli fonksiyonunun sağlık hizmeti olduğunu söyleyen Davutoğlu, "3 yaşındayken Konya'nın köyünden merkezine doktora yetiştirilememiş bir annenin evladı olarak bu Türkiye ile gururluyuz" dedi. Davutoğlu yeni tasarım 112 kıyafetlerini de tanıttı.

'İŞİNE GELENLERİ Mİ DUYUYORSUN?'
Hükümet kanadından gelen eleştirilere, CHP'de Genel Başkan Yardımcısı yanıt verdi. Haluk Koç, Başbakan Davutoğlu'nun, katıldığı il kongrelerinde, hedefine CHP'yi oturttuğunu, iftiralarla, yalanlarla konuşmalar yaptığını "şeytanı rehber edinerek" CHP'ye saldırmaya yeltendiğini belirterek "Birkaç gündür CHP'yi diline dolamış, tek sermayesi olan inanç tacirliğinde, en aşağılık, en alçak ifadelerle, insafsızca, hayasızca kullanıyor" dedi. Koç, "Hazreti Muhammed'in ve ehlibeytinin, tüm Müslümanlar tarafından kutsandığını, bu değerlerin resmedilmesinin, karikatürleştirilmesinin asla kabul edilemez olduğunu bizler de Sayın Genel Başkanımız da ifade ettik. Sen işine gelenleri mi duyuyorsun Ahmet Bey" diye sordu. AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Cumhuriyetçilikleri cumhurla ilgili değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN